Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

BTA parakstīto prēmiju apjoms Baltijā pērn sasniedzis rekordlielu pieaugumu – 27%

Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) 2018.gadu aizvadīja panākumu un izaugsmes zīmē, palielinot bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjomu Baltijas valstīs par 27%, kas salīdzinājumā ar 2017.gadu ir par 44,2 milj. eiro vairāk. Lielākais izrāviens parakstīto prēmiju apjomā 2018.gadā sasniegts tieši Latvijā, parakstīto prēmiju apjomam sasniedzot 78,8 milj. eiro. Pateicoties strauji augošajam pieprasījumam tādos segmentos kā KASKO, Veselības apdrošināšanā un Īpašumu apdrošināšanā, BTA noslēdzis 2018.gadu ar 9,2 milj. eiro lielu peļņu. 

2018.gadā BTA kopējais bruto parakstīto prēmiju apjoms Baltijā sasniedza 207,2 milj. eiro, kur bruto parakstīto prēmiju apjoms pieauga par 27% salīdzinot ar iepriekšējo periodu. BTA gūtais pieaugums ir ievērojami lielāks nekā vidēji Baltijas apdrošināšanas tirgū, nodrošinot tirgus daļas pieaugumu visās Baltijas valstīs. BTA ir otra lielākā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā ar 20% tirgus daļu un Lietuvā ar 17% tirgus daļu.
Starp Baltijas valstīm, Lietuva 2018.gadā bruto parakstīto prēmiju apjomā sasniedza 102,8 milj. eiro, kur salīdzinot ar 2017.gadu pieaugums ir 19% apmērā. Latvija veikusi vērienīgu izrāvienu bruto parakstīto prēmiju apjomam palielinoties par 41%, sasniedzot 78,8 milj. eiro, savukārt Igaunijā pieaugums 21% apmērā, sasniedzot bruto parakstīto prēmiju apjomu 25,6 milj. eiro.

Jau otro gadu pēc kārtas BTA visos lielākajos apdrošināšanas segmentos guvusi lielāku pieaugumu nekā vidēji apdrošināšanas tirgū Baltijā. KASKO apdrošināšanā bruto parakstīto prēmiju apjoms palielinājās par 26%, kamēr vidēji tirgū – par 22%, un Veselības apdrošināšanā 50%, savukārt tirgus pieauga par 13%. Īpašuma apdrošināšanā BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms 2018.gadā auga kopā ar tirgu, proti, par 21%. 
2018.gadā ir palielinājies bruto izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms Baltijā, sasniedzot 117,5 milj. eiro, kas ir par 36,9 milj. eiro, jeb 46% vairāk nekā pērn. Katru darba dienu BTA atlīdzinājis zaudējumus vidēji 950 klientiem, teju 475 tūkst. eiro apmērā, kur vienam klientam izmaksātās atlīdzības summa vidēji sasniedz 500 eiro. Bruto izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms Baltijā visstraujāk pieaudzis Īpašuma apdrošināšanā – par 49%, Veselības apdrošināšanā par 43% un KASKO – par 35%.

“BTA ir sasniedzis vienu no tās labākajiem rezultātiem uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē – strauja izaugsme bruto parakstīto prēmiju apjomā visā Baltijā un 2018.gadu noslēdzis ar 9,2 milj. eiro lielu peļņu pēc nodokļu samaksas, kas ir teicams rezultāts. Šie izcilie panākumi ir sasniegti pateicoties visas komandas veiksmīgam darbam un ieguldījumam katrā no valstīm. 

2018.gads ir bijis intensīvs un dažādu projektu bagāts gads, esam ieviesuši gan izmaiņas “BTA privātuma politikā”, līdz ar Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas stāšanos spēkā, gan uzlabojuši iekšējos procesus, lai nodrošinātu mūsu klientiem augstāku servisa līmeni sniedzot apdrošināšanas pakalpojumus. 2018.gadā aizsākām Klientu darījumu centru atjaunošanu Baltijā pēc jaunā dizaina standarta, ieguldot papildu līdzekļus mūsu pārdošanas struktūrvienībās, lai nodrošinātu atbilstošu vidi gan mūsu darbiniekiem, gan klientiem. Īpaši gandarīti esam par BTA projekta “BTA ART” īstenošanu – savas mākslas kolekcijas izveidi, kas atspoguļo mūsu skatījumu uz nākotni,” saka BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers (Wolfgang Stockmeyer).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.