Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Bigbank subordinēto obligāciju pieprasījums pieckārtīgi pārsniedza publiskā piedāvājuma apjomu

Bigbank subordinēto obligāciju publiskā piedāvājuma, kas noslēdzās piektdien, 2023. gada 10. februārī, sākotnēji plānoto emisiju apjoms tika pārsniegts vairāk nekā piecas reizes, kā rezultātā tā kopējais apjoms bija 15 miljoni eiro. Paredzams, ka tirdzniecība ar jaunajām Bigbank obligācijām Nasdaq Tallinas biržā sāksies piektdien, 17. februārī.

Piedāvājumā kopumā piedalījās 1887 investori, kas pieteicās uz subordinētajām obligācijām par kopējo summu aptuveni 26,9 miljoni eiro. Bigbank izmantoja iespēju palielināt piedāvājuma apjomu līdz pat 10 000 obligāciju, kā rezultātā kopējais piedāvājuma apjoms pieauga no 5 miljoniem eiro līdz 15 miljoniem eiro un tika īstenota visa 2022. gada rudenī uzsāktā nenodrošināto subordinēto obligāciju programma 35 miljonu eiro apmērā.

Bigbank valdes priekšsēdētājs Martins Lants (Martin Länts) pateicās visiem investoriem, kas piedalījās publiskajā piedāvājumā, par uzticību Bigbank stratēģijai un izaugsmes perspektīvām. “Esmu gandarīts, ka Igaunijas, Latvijas un Lietuvas investori un kapitāla tirgi ir pamanījuši mūsu sasniegumus un tic mūsu turpmākajiem panākumiem, ko apliecina pieprasījums – tas pieckārt pārsniedza piedāvājumu. Pateicoties augstajai kapitāla atdevei, Bigbank pēdējos gados ir bijusi viena no visstraujāk augošajām bankām Igaunijā, un mēs plānojam saglabāt šo kursu, sekojot mūsu atjaunotajai darbības stratēģijai,“ sacīja Lants. “Obligāciju piedāvājumā iegūtie 15 miljoni eiro palīdzēs mums izpildīt regulatora pagājušā gada beigās noteiktās papildu kapitāla prasības un īstenot mūsu izaugsmes plānus gan mājokļu kredītu, gan korporatīvo finanšu jomā. Mēs vēlamies šajās nozarēs radīt spēcīgu konkurenci lielajām universālajām bankām Baltijā un, pateicoties tam, rentabli palielināt savu uzņēmējdarbības apjomu un tirgus daļu,” piebilda Lants. Kā nākamo soli savā kapitāla piesaistes programmā Bigbank tuvākajā laikā organizēs AT1 obligāciju slēgto piedāvājumu, kas būs pieejams tikai profesionāliem klientiem. Šīs obligācijas netiks kotētas biržā.

Bigbank valde nolēma sadalīt tikko noslēgtā piedāvājuma subordinētās obligācijas starp investoriem saskaņā ar šādiem principiem:

  • visus investoru pieteikumus līdz 10 000 EUR nodrošināt pilnā apjomā;
  • Bigbank grupā ietilpstošo uzņēmumu darbiniekiem, valdes un padomes locekļiem piešķirt 100% no viņu pieteiktāparakstītā apjoma;
  • nodrošināt investoriem 32,7% no viņu pieteiktā apjoma, kas pārsniedza 10 000 EUR.

Piedāvājums bija daļa no Bigbank izveidotās nenodrošināto subordinēto obligāciju programmas otrās emisijas. Tā tika veikta, pamatojoties uz Igaunijas Finanšu uzraudzības iestādes 2022. gada 5. septembrī apstiprināto subordinēto obligāciju programmas prospektu. Publiskā piedāvājuma laikā Bigbank piedāvāja līdz 5000 nenodrošinātu subordinēto obligāciju ar nosaukumu “EUR 8,00 Bigbank subordinētās obligācijas 23-2033”, katras obligācijas nominālvērtība tika noteikta 1000 EUR apmērā, dzēšanas termiņš 2033. gada 16. februāris un fiksētā procentu likme 8% gadā, kas maksājama reizi ceturksnī (pirmais procentu maksājums tiks veikts 2023. gada 16. maijā). Saskaņā ar prospektu Bigbank bija tiesības palielināt piedāvājuma apjomu līdz 15 000 obligāciju, jo tika pārsniegts obligāciju sākotnēji plānotais emisiju piedāvājums. Publiskais piedāvājums tika veikts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Obligācijas tiks pārskaitītas uz ieguldītāju vērtspapīru kontiem 2023. gada 16. februārī vai ap šo datumu, un to pirmā tirdzniecības diena Nasdaq Tallinn biržas Nasdaq Baltic obligāciju sarakstā būs 2023. gada 17. februārī vai ap šo datumu.

Bigbank darbojas deviņās valstīs, tai ir 131 000 aktīvu klientu un vairāk nekā 500 darbinieku.

2022. gada 1. jūlijā kredītreitingu aģentūra Moody’s piešķīra Bigbank bankas noguldījumiem ārvalstu un vietējā valūtā reitingu Baa3 ilgtermiņa reitingu skalā un Prime-3 īstermiņa reitingu skalā. 

Papildu informācija:

Argo Kiltsmans (Argo Kiltsmann)
Valdes loceklis
Tālr.: +372 53 930 833
E-pasts: Argo.Kiltsmann@bigbank.ee

www.bigbank.ee

Svarīga informācija

Šis paziņojums ir vērtspapīru reklāma Eiropas Parlamenta un Padomes 2017. gada 14. jūnija Regulas Nr. 2017/1129/ES izpratnē un nav uzskatāms par piedāvājumu pārdot Bigbank nenodrošinātās subordinētās obligācijas vai aicinājumu parakstīties uz obligācijām.

Šajā paziņojumā ietvertā informācija nav paredzēta publicēšanai, izplatīšanai vai pārsūtīšanai, pilnīgi vai daļēji, tieši vai netieši, Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Honkongā, Japānā, Singapūrā, Dienvidāfrikā vai jebkurā citā valstī vai apstākļos, kad publicēšana, izplatīšana vai pārsūtīšana būtu nelikumīga. Bigbank nenodrošinātās subordinētās obligācijas tiks publiski piedāvātas tikai Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, un subordinēto obligāciju pārdošana vai piedāvājums nenotiks nevienā jurisdikcijā, kur šāds piedāvājums, uzaicinājums vai pārdošana būtu nelikumīga bez likuma izņēmuma vai atbilstības.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.