Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Atmiņas triki, kas studentiem palīdzēs atcerēties informāciju

Mācīšanās un informācijas atcerēšanās var būt izaicinājums. Bet mnemotehnika jeb mnemonikas pielietošana var palīdzēt atvieglot šo procesu. Mnemoniskā tehnika ir atmiņas palīglīdzekļi, kurā tiek izmantoti burti, ideju vai asociāciju modeļi, lai palīdzētu atcerēties informāciju. Tie ir izmantoti gadsimtiem ilgi un ir pierādīts veids, kā uzlabot atmiņu. Rīgas Menedžmenta Koledža www.mcollege.eu piedāvā 5 dažadas tehnikas, kas tev var palīdzēt eksāmenu laikā apgūt vielu.

5 Mnemoniskās tehnikas veidi

Šeit ir dažas izplatītas mnemontehnikas, kuras var izmantot, lai palīdzētu atcerēties informāciju.

1.Loci metode: šī mnemoniskā tehnika, kas pazīstama arī kā ceļojuma metode, izmanto vizualizācijas. Iedomājis, ka pārvietojies pazīstamā telpā. Šis attēlu mnemonikas veids var palīdzēt atcerēties maršrutus, atrašanās vietas un sarakstus. Tehnika tika izstrādāta Senajā Grieķijā un balstās uz navigāciju pa labi zināmiem telpiskajiem maršrutiem.

2.Sadalīšana: sadalīšana attiecas uz informācijas sadalīšanu mazākās, pārvaldāmās daļās. Piemēram, tālruņa numura sadalīšana trīs daļās, kas sastāv no trīs cipariem, diviem cipariem un četriem cipariem, var palīdzēt to labāk atcerēties.

3.Akronīmi: akronīms ir vārds, kas izveidots no katra vārda pirmā burta. Piemēram, NATO, ANO, AIDS.

4.Atskaņas: atskaņas var būt efektīvs veids, kā atcerēties informāciju.

5.Mūzika: Vēl viena metode ir mūzikas mnemonika. Informācijas ievietošana mūzikā ir lielisks veids, kā palīdzēt atcerēties informāciju. Piemēram, alfabēta dziesma. Dziedāšana var palīdzēt daudzos mācību veidos. 2013. gadā pētījumu žurnālā “Memory & Cognition” publicēts pētījums, kas pierāda, ka svešvalodu var vieglāk iegaumēt, ja to ieliek dziesmā.

Mēģini iekļaut mnemotehnikas savā mācību rutīnā un pārbaudi, kura no tām palīdz vieglāk atcerēties informāciju. Kāpēc gan nepamēģināt?

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.