Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apceļo visu Latviju – maršruts ceļojumam ar auto

Apceļot Latviju šobrīd varētu būt daudzu cilvēku mērķis. Laikā, kad ceļošana pāri robežām ir ierobežota un var būt pat bīstama, ir īstais brīdis kārtīgi izbraukāt mūsu pašu valsti un apskatīt tās vietas, kuras apciemot atliekam uz vēlāku laiku.

Iespējas apceļot Latviju ir dažādas – gar jūras robežu un pēc tam pa sauszemi, ar velosipēdu, ar sabiedrisko transportu vai ar personīgo auto. Ar personisko auto noteikti izdosies redzēt vairāk, arī pieveikt maršrutu ātrāk un svarīgākais – nekādā veidā netiks ierobežota rīcības brīvība.

Ja dzīvesvieta ir Rīga vai kāds Pierīgas rajons, tad var izvēlēties braukt vairākas dienas dažādos virzienos. Šajā rakstā apskatīsim maršrutu, kura sākums un beigas ir Rīga, tiek apceļota Latvijas lielākā daļa, ieskaitot visas lielākās Latvijas pilsētas.

Maršrutu var koriģēt pēc savām interesēm, piemēram, izvairoties no pilsētām un vairāk izbaudot Latvijas dabu.

Arī apskates vietas var izvēlēties pēc savas gaumes un iespējām – orientēties uz neskarto vai sekot tūrisma ceļvežiem. Arī šajā maršrutā var izmantot Latvia.travel sagatavotās kartes, lai atrastu apskates objektus.

Rīga – Ventspils

No Rīgas gar Jūrmalu uz Tukumu, Kandavu un Talsiem, apskatoties visas vai kādu no šīm skaistajām mazām Latvijas pilsētām. No Talsiem tālāk var virzīties uz Roju, pēc tam uz Kolkas ragu. No Kolkas gar Miķeļtorni un Irbeni uz Ventspili. Ventspils ir īpaši draudzīga pilsēta ģimenēm ar bērniem. Ventspilī ir ļoti plašas iespējas nakšņošanai – gan viesnīcas, gan apartmenti, gan kempingi.

Ventspils – Bauska

Šo ceļojuma posmu ieteicams sadalīt divās daļās, piemēram, no Ventspils līdz Liepājai un no Liepājas līdz Bauskai. No Ventspils var tālāk doties uz Kurzemes pērli Kuldīgu. Kuldīgā ir daudz apskates objektu. No Kuldīgas tālāk var virzīties uz Jūrkalni un nobraukt gar Baltijas jūras piekrasti, Pāvilostu līdz pat Liepājai. Liepājā noteikti atradīsiet lieliskas vietas nakšņošanai un izklaidei.

No Liepājas var doties uz Lietuvas robežas pusi – Bernāti, Nīca un Papes dabas parks. Tālāk Kalēti, Virga, Priekule. Seko ierastāks maršruts pa “Liepāja – Rīga” šoseju, Skrunda, Saldus, Brocēni. Anneniekos var griezties pa labi un braukt līdz Dobelei, pēc tam Jelgava un Bauska. Visās minētās pilsētās un starp tām ir ļoti daudz gan izklaides iespējas, gan apskates objekti.

Bauska – Rēzekne

Arī šajā maršrutā varētu būt tik daudz aizraujoša, ka var ieplānot vismaz 2 dienas – no Bauskas līdz Jēkabpilij un tālāk līdz Preiļiem.

Pēc Bauskas var apmeklēt Baldoni, Salaspili, Doles salu, Ikšķili, Ogri. No Ogres var doties pa veco “Rīga – Daugavpils” šoseju gar Daugavu, daudz interesantāks brauciens nekā izmantojot jauno “Tīnūži – Koknese” šoseju. Pļaviņas, tālāk Jēkabpils ir pilsētas, kur ir daudz interesanta.

Pēc Jēkabpils ceļš ved uz Latgales pusi – Līvāni, Daugavpils, kur vien var pavadīt 2 aizraujošas dienas. Pēc Daugavpils var apbraukt Austrumu pierobežu – Krāslava, Dagda un doties uz brīnišķīgo Aglonu. Ja ir interese, var apmeklēt arī Preiļus un pēc tam apmesties Rēzeknē.

Rēzekne – Alūksne

Pēc Rezeknes ieteicams apmeklēt tādas Latvijas pērles kā Madona un Alūksne. Sevišķi negaidīts pārsteigums var sagaidīt Alūksnē – burvīga pilsēta šķietamas nekurienes vidū.

Alūksne – Salacgrīva

No Alūksnes gar Api var virzīties uz Smilteni, tālāk Valmieru, Rūjienu un noenkuroties Salacgrīvā vai tās apkārtnē jūras līča krastā. Arī šo posmu var iedalīt divās daļās – līdz Valmierai un tālāk.

Salacgrīva – Rīga

Tāpat kā iepriekšējos ceļa posmus, arī šajā sagaida ļoti daudz interesanta – visa jūras krasta līnija ar interesantām pludmalēm un apskates vietām, Cēsu pilsēta, Sigulda, Saulkrasti, katrā no šīm pilsētām var pavadīt vismaz dienu.

Kopējais šāda ceļojuma maršruts varētu būt vairāk nekā 2000 km garš, optimāli jārēķinās ar vismaz 10-12 dienām un aptuveni 1000-2000 EUR izmaksām, atkarībā no tēriņiem. Tēriņi savukārt atkarīgi no tā, vai gultasvieta ir telts, savs transportlīdzeklis vai viesnīca. Tāpat no ēdināšanas – pašgatavots ēdiens vai restorānu apmeklējums.

Apceļo Latviju kopā ar saviem tuvajiem un, ja nepieciešams finansiāls atbalsts, izmanto iespēju saņemt kredītu no uzņēmuma Incredit piedāvāto pakalpojumu klāsta.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.