Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Skaistuma un veselības līdzsvars plastiskajā ķirurģijā

Skaistuma jēdziens vienmēr ir mainīgs un subjektīvs, to laika gaitā ir ietekmējušas tendences un cilvēku uzskati. Toties priekšstats par veselības pamatprincipiem ir daudz stabilāks, bet šie abi jēdzieni tiek līdzsvaroti plastiskā ķirurga kabinetā.

Pacienta veselības un vēlmju iespēju izvērtēšana

Ķirurgam jāizvērtē katra pacienta veselības stāvoklis operācijas veikšanai, kā arī jāizsver vēlmju samērīgums un to ietekme uz organismu. Katrs no mums ir redzējis pārspīlētas plastiskās operācijas un pat dažas, kas ir kļuvušas bīstamas veselībai. Ir svarīgi šādos brīžos atrast kopējo valodu ar pacientu un izskaidrot, kāpēc dažas operācijas jāatsaka. Tādu gadījumu praksē nav daudz, bet ir svarīgi cilvēkam izskaidrot iespējamās operāciju komplikācijas un vēlmju reālistiskumu.

Dr. Zaržecka un Dr. Krūmiņa plastiskās ķirurģijas klīnikā vienmēr tiks izvērtētas visas iespējas un veikta rūpīga veselības apskate, lai veiksmīgi balansētu organisma veselību un pacienta estētiskās vēlmes.

Plastiskās ķirurģijas ietekme uz mentālo veselību

Plastiskā ķirurģija ir vairāk nekā tikai iespēja izmainīt fizisko izskatu. Tā ietekmē arī cilvēka pašpārliecinātību un pašcieņu, kas pozitīvi iespaido mentālo veselību. Jau sen ir pierādīta saikne starp emocionālo labklājību un organisma veselību. Uzlabojoties pašsajūtai bieži vien tas stiprina imunitāti, palīdz izvairīties vai pat novērst hroniskas saslimšanas, kā arī samazina diabēta, sirds un citus slimību riskus.

Nepieciešamais kopā ar estētisko

Cilvēki pēc kosmētiskajām operācijām mēdz vairāk piedomāt pie sava dzīvesstila – ēdot veselīgāk, kā arī pēc atlabšanas procesa uzsākot fiziskās aktivitātes. Šādas izmaiņas bieži vērojamas cilvēkiem, kas veikuši tauku atsūkšanu un citas svaru samazinošas operācijas. Bieži vien plastiskās operācijas tiek apvienotas ar nepieciešamajām. Piemēram, veicot rinoplastiku reizē arī veic deguna starpsienas korekciju, tās nepareiza izliekuma gadījumā, uzlabojot apgrūtinātu elpošanu.

Lielākā daļa no mums uzskata, ka plastiskā ķirurģija ir nesaistīta ar veselības jēdzienu, tomēr ieskatoties dziļāk, redzam, ka šie jēdzieni pārklājas un starp vēlmi izskatīties pēc saviem vēlamajiem standartiem un būt veselam, pastāv noteikts līdzsvars.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.