Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

7 veidi, kā palutināt sevi no visas sirds

Gari, tumši vakari, auksts vējš un salts lietus ātri izsmeļ mūsu pozitīvās enerģijas krājumus un atstāj vien vēlmi pēc siltas segas un krūzes ar karstu dzērienu. Kas liek jums justies labi un patīkami visas ziemas garumā? Katram no mums sevis lutināšana un iepriecināšana atšķirsies – viens vēlēties sasildīties un relaksēties labākajos spa Latvijā, bet otram tās būs vakariņas restorānā, kuram garām iets simtiem reižu, taču nekad nav būts iekšā.

Atslēga uz veiksmi un harmoniju – tā ir mīlēt un cienīt sevi. Ikviens no mums ir pelnījis mīlestību, tomēr ik pa brīdim mums patiešām ir jāparūpējas arī pašiem par sevi. Tātad, kas ir labākā dāvana savai pašsajūtai un tīksmei? Esam izveidojuši nelielu sarakstu ar vairākām, mūsuprāt, perfektām lietām, kas uzreiz liek justies labāk pat pašā drēgnākajā un drūmākajā dienā.

1.Šopings

Lai cik banāli tas neizklausītos, bet patiešām, iepirkšanās ir veids, kā mazināt trauksmes sajūtu un novērst domas no ikdienas bažām. Apzinieties savu budžetu, ko varat atvēlēt nepieciešamajiem vai spontāniem pirkumiem, un dodieties iepriecināt sevi, mīļoto. Turklāt, tagad iepirkties ir kļuvis vēl vienkāršāk, jo arvien vairāk veikalu ievieš arī tiešsaites iepirkšanās sistēmas. Tomēr, aizraujoši ir apmeklēt arī lielos tirdzniecības centrus, un tam var noderēt tirdzniecības centra, piemēram, Akropole dāvanu karte.

2.Pirts vai spa

Mūsu ķermeņa labsajūta vistiešākajā nozīmē ietekmē mūsu patīkamo garastāvokli un rosina pozitīvas izmaiņas domāšanā. Spa atpūta nenozīmē tikai greznas telpas, burbuļvannu un tvaika pirti, ko piedāvā labākie spa Latvijā. Viena no efektīvākajām un reizē arī patīkamākajām procedūrām ķermenim ir masāža, kas palīdzēs harmoniski līdzsvarot ķermeni un prātu. Vai zinājāt, ka pirts ar baļļu jau otro ziemu pēc kārtas Latvijā ir pieprasītāko relaksācijas pakalpojumu vidū? Izmēģiniet arī šādu kombināciju draugu kompānijā vai apmeklējiet spa viesnīcas, Latvijā tās ir populāras pat mazākajās pilsētās.

3.Smaržas baudījums

Ja jums pēkšņi zustu oža, vai jūs spētu tikpat pilnvērtīgi uztvert apkārtējo pasauli? Smaržas un aromāti mums palīdz ne tikai orientēties, tās ietekmē mūsu fizioloģisko un psihisko stāvokli, atmiņas. Smaržas uzlabo mūsu dzīves kvalitāti, tāpēc palutiniet sevi ar tīkamiem aromātiem – aromsvecēm, jaunu parfīmu, vannas putām, aromkociņiem, ķermeņa losjonu, veļas skalošanas līdzekli, gaisa atsvaidzinātāju vai skaistiem ziediem, nopirktiem tikai sev. Veidojot aromātisku vide sev apkārt, vadieties pēc individuālajām vēlmēm un sajūtām.

4.Jaunas vietas

Ceļojot mums ir iespēja atklāt, uzzināt ko jaunu un paplašināt savus personīgos iedvesmas horizontus, satikt pārsteidzošus cilvēkus, kā arī dažādot savu ikdienu. Nebūt nav jāplāno laikietilpīgie un dārgie ceļojumi uz citām valstīm, jo ceļošana pati par sevi ir apziņas atvēršana un jaunu emociju iegūšana. Atrašanās jaunā vietā sniedz neaprakstāmu brīvības garšu, turklāt ceļot iespējams arī 70 un 80 gados – iespējas un piedāvājums ir tik plašs, ka katra vēlmes var tikt apmierinātas. Sāciet ar pilsētām, kas ir jūsu tiešā tuvumā – dodieties un atklājiet ko tādu, kas ikdienās paslīdz garām mūsu skatienam!

5.Māksla un kultūra

Enerģiska un kliedzoša, klusa un plūstoša – katrs cilvēks piepilda savu telpu ar impulsiem, kuri palīdz aizpildīt viņa privāto telpu un gūt piesātinājumu, labsajūtu. Teātra apmeklējums, kino, jauna izstāde vai koncerts spēs nostiprināt jūsu dzīves vērtības un izjust jaunu emociju gammu. Apmeklējiet tos kultūras vai mākslas pasākumus, kas jūsos rada pozitīvu saviļņojumu un patīkamu “pēcgaršu” – šādā veidā mēs spējam uzlādēt savu apziņu uz ilgtermiņa pārmaiņām. Palutiniet sevi ar kultūras devu un sajūtiet, kā izmainās jūsu dzīves kvalitāte!

Sevis lutināšana var aptvert plašu klāstu ar aktivitātēm un lietām, un tās visas ir iespējams pielāgot un izplānot tā, lai jūs iegūtu patiesu laimes un atpūtas garšu. Neatkarīgi no tā, vai jūs vēlaties parūpēties par savu ķermeni, prātu vai dvēseli, paņemiet brīvu minūti un izbaudiet to, domājot tikai par sevi un savām vajadzībām. Lutināšana ir veids, kā justies patiešām labi!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.