Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

7 mīti un fakti par zobu sakņu kanāliem, kas ir jāzina!

Lielākā daļa cilvēku, kad ir runa par zobu sakņu kanālu tīrīšanu, uzreiz iedomājas urbjus un sāpes. Bet realitātē tas galīgi neatbilst patiesībai. Neļauj visiem mītiem ap zobu kanālu tīrīšanu tevi atturēt no šīs efektīvās, zobus saglabājošās procedūras veikšanas.

Mīti:

Zobu sakņu kanālu tīrīšana ir sāpīga.

Pateicoties modernajai zobārstniecībai, šis process ir relatīvi nesāpīgs. Patiesībā, visa kanālu tīrīšanas būtība ir noņemt sāpes, ko rada bojātie audi. To paveic iztīrot zoba kanālu un novēršot sāpju avotu.

Zobu sakņu kanālu tīrīšana rada slimības.

Šis mīts ir lielākoties balstīts uz pētījumiem, kas tika veikti 20.gs. Sākumā. Kopš tā laika šī procedūra ir tikusi uzlabota un pilnveidota.

Zobu sakņu kanālu tīrīšana ir tikai nepieciešama, ja ir jūtamas sāpes

Zobu kanālu tīrīšana nav paredzēta tikai, lai paglābtu dzīvos zobus, bet arī, lai neļautu mirušajiem zobiem kļūt inficētiem. Zobs nav tikai emalja, tajā ir arī nervi un audi, kas var tikt inficēti vai iekaist. Dažkārt pacients var arī nejust sāpes, pat ja kanālu tīrīšana ir nepieciešama.

Zobu sakņu kanālu tīrīšanai ir nepieciešami vairāki zobārsta apmeklējumi

Zobu kanālus var iztīrīt divos vai pat tikai vienā zobārsta apmeklējumā. Iespējams būs nepieciešama papildus vizīte, bet tikai, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā.

Fakti:

Zobu sakņu kanālu tīrīšana strādā

Kanālu tīrīšana parasti ļauj pacientam paturēt savu zobu līdz pat mūža galam. Kanālu tīrīšana ir paredzēta, lai apturētu infekcijas pirms tās ir sākušās. Izdošanās rādījums ir 95%.

Zobu sakņu kanālu tīrīšana nenogalina zobu

Šī procedūra ir radīta, lai izglābtu zobu. Saknes virspuse joprojām paliek dzīva.

Zobam vajadzētu uzlikt kronīti pēc procedūras

Šis ir patiesi, jo citādāk pazūd jēga kanāla tīrīšanai kā tādai. Liekas bezjēdzīgi iziet cauri visam audu tīrīšanas procesam, ja pēc tam zobs netiek kārtīgi noslēgts un pasargāts.

Zobārstniecība Dental Medical piedāvā plašu pakalpojumu klāstu: diagnostiku, ārstēšanu, implantoloģiju, endodontiju, zobu balināšanu, ortodontiju, rentgenta izmeklējumus u.c. pakalpojumus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.