Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

4 iemesli, kāpēc nepieciešams grāmatvedis

Liela daļa uzņēmumu īpašnieku uzskata, ka viņi nevar atļauties vai viņiem nav nepieciešams grāmatvedis. Tā nav taisnība! Grāmatveža algošanas priekšrocības attiecas uz gandrīz visiem biznesa līmeņiem. Grāmatvedības pakalpojumu uzņēmums www.gramatvedibapakalpojumi.lv iepazīstina ar 4 iemesliem, kāpēc algot grāmatvedi ir nepieciešamība.

1.Profesionāls grāmatvedis ietaupīs jūsu laiku

Katru mēnesi jūs pavadāt vairākas stundas grāmatvedībai un citiem finanšu uzdevumiem. Tā kā tas ir tik laikietilpīgs un nogurdinošs process, daudziem ir tendence atstāt to sava saraksta beigās.

Laiks, kas pavadīts pārvaldot ar pamatdarbību nesaistītus pasākumus, piemēram, grāmatvedību, ir laiks, kas pavadīts ārpus uzņēmuma attīstības. Laiku, ko velti grāmatvedībai, var veltīt savam biznesam – produktu attīstībai, klientu pieredzei un peļņai.

2.Nepalaidīsi garām rēķinus

Novēloti un neapmaksāti rēķini var ietekmēt naudas plūsmu un biznesa mērķus. Grāmatvedis var ieviest procesu, kas palīdz sekot līdzi rēķiniem. Tas var ietvert atgādinājumu izsūtīšanu, ja rēķins ir nokavēts, tālruņa zvanu vai kavējuma soda izsniegšanu.

Grāmatvedis uzzinās par visiem nokavētajiem vai aizmirstajiem maksājumiem, tāpēc nav jāuztraucas par neizpildītām finanšu saistībām.

3.Bez naudas plūsmas problēmām un sakārtotu dokumentāciju

Tā kā grāmatvedis katru dienu veic rēķinu, kvīšu un citu darījumu reģistrēšanu, viņi labi pārzina uzņēmuma ienākumus, izdevumus un tēriņu paradumus. Viņu uzmanība kontiem palīdzēs izprast uzņēmuma veiktspēju un noteikt visas naudas plūsmas problēmas, tiklīdz tās rodas.

Gada beigās grāmatvedis izveidos uzņēmuma finanšu pārskatu, sniedzot skaidrāku priekšstatu par uzņēmuma finansiālo stāvokli un priekšstatu par to, kādas varētu būt ikgadējās nodokļu saistības. Jau iepriekš varat pieņemt lēmumus, kas varētu mainīt vai samazināt nodokļu rēķinu. Sakārtojot dokumentus, ir vieglāk sagatavot precīzas un pilnīgas nodokļu deklarācijas.

4.Vienkāršāk ir iegūt aizdevumu no kreditoriem

Kreditoriem pirms aizdevuma izsniegšanas ir nepieciešama precīza informācija par uzņēmuma finansiālo stāvokli. Labi ieraksti parāda potenciālajiem kreditoriem, ka jūs zināt visus sava uzņēmuma aspektus.

Ja vēlāk būs vēlme pārdot savu uzņēmumu, labi finanšu uzskaites dati potenciālajiem pircējiem parāda uzņēmuma vērtību. Turklāt, kad pienāks laiks pārdot savu biznesu vai nodrošināt kapitālu, lai attīstītu savu biznesu, spēja rūpīgi dokumentēt savu iepriekšējo sniegumu palīdzēs novērtēt uzņēmumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.