Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

3 iemesli pārcelties uz dzīvi lielā pilsētā

Vai Jūs sapņojat pārcelties uz Rīgu vai kādu citu lielu pilsētu? Ja šobrīd dzīvojat mazpilsētā, tā var šķist vilinoša iespēja. Tomēr šis ir lēmums, ko nevajadzētu pieņemt pārsteidzīgi – dzīvei lielā pilsētā ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi.

Turpinājumā daži būtiskākie iemesli, kādēļ pārcelties uz dzīvi lielā pilsētā.

Lielākas darba iespējas

Mazpilsēta sniedz mierīgu dzīves ritmu, taču tiem, kuriem ir lielākas ambīcijas, liela pilsēta ir piemērotāka izvēle.

Ir skaidrs, ka darbs Rīgā atrodams vienkāršāk kā mazpilsētās, jo gluži vienkārši vakanču ir daudz vairāk. Liela pilsēta var pavērt karjeras iespējas, par kurām agrāk nebijāt pat domājis.

Aizraujošāka sabiedriskā dzīve

Lielākās pilsētās ir aktīvāka sabiedriskā dzīve, ir vienkāršāk atrast interesēm un dzīvesveidam atbilstošus hobijus un izklaides iespējas.

Plašākas dažādu pakalpojumu iespējas

Vēl viena būtiska priekšrocība – lielpilsētā ir pieejams plašāks dažādu pakalpojumu klāsts. Skaistumkopšanas pakalpojumu, kā arī medicīnas un citu nozīmīgu pakalpojumu pieejamība un izvēle lielpilsētās ir krietni vien lielāka. Līdz ar to – dzīve lielā pilsētā ir daudz ērtāka.

Ar kādiem aspektiem jārēķinās pirms pārcelšanās uz Rīgu?

Lai arī dzīve Rīgā sniedz vairākas priekšrocības, bez šaubām, ir arī vairāki aspekti, ar ko jārēķinās pirms pārcelšanās.

Satiksme

Pirmkārt jau – satiksme Rīgā ir daudz intensīvāka. Tas nozīmē – jārēķinās ar sastrēgumiem, īpaši, ja arī Jums jādodas ceļā pirms un pēc ierastā darba laika.

Ja plānojat izmantot sabiedrisko transportu, jārēķinās ar to kursēšanas laikiem, e-talonu iegādi, kā arī faktu, ka transportlīdzeklis nereti ir pārpildīts.

Ja brauksiet ar savu personīgo auto, jārēķinās ne tikai ar jau pieminētajiem sastrēgumiem, bet arī to, ka ne visur pieejamas bezmaksas stāvvietas.

Izmaksas

Jāņem vērā, ka dzīve Rīgā var būt dārgāka. Piemēram, dzīvokļu īre mēdz būt lielāka kā mazākās pilsētās, arī atsevišķi pakalpojumi maksā vairāk. Protams, to atsver fakts, ka Rīgā ir lielākas algas un darba iespējas.

Ja Jūs interesē darbs Rīgā, ieskatieties aktuālajos sludinājumos, lai atrastu Jums interesējošās vakances!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.