Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vienīgā iespēja, ja pietrūkst

Foto: pixabay.com

Ir situācijas, par kurām mums ir viedoklis, lai gan neesam pietiekami zinoši, kompetenti vai ar to saskārušies. Kādreiz man bija negatīvs viedoklis par visdažādākajām nebanku kredīta iespējām. Lipīgas dziesmiņas, skaisti saukļi, viens kredīts labāks par citu. Bieži vien, redzot šīs reklāmas, nodomāju, vai tiešām kāds uzķeras vien uz glancēto izskatu un neiedziļinās skaitļos. Procenti taču ir vājprātīgi! Kādā gan situācijā cilvēkam būtu jānonāk, lai izvēlētos ņemt kredītu kādā no šīm iestādēm? Vai varbūt cilvēks strādā nelikumīgi, varbūt tikai piepelnās un nav regulāru ikmēneša ienākumu. Vienvārdsakot, man bija izveidojies savs kredīta ņēmēja portrets. Cik gan ļoti es esmu maldījusies savos uzskatos!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaroties pati ar situāciju, kad banka, kuras klients esmu, kopš man vispār ir konts un bankas karte, atsakās dot mazu kredītu, apstulbu. Kāds varētu būt iemesls, varu tikai minēt, jo šī brīža elektroniskajā laikmetā pieteikumu iesniedzu elektroniski un atbildi saņēmu elektroniski. Nekādas saskares ar cilvēkiem jeb cilvēcīgas attieksmes. Varbūt man alga par mazu, lai paņemtu kredītu, kas lieluma ziņā definējams kā patēriņa kredīts, varbūt “traucēja” manā apgādībā esošie divi bērni, varbūt tas, ka darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma esmu atgriezusies vien pirms pusgada. Lai kāds arī būtu iemesls – naudas nav. Kredītu nedod! Bez paskaidrojumiem, ierosinājumiem vai piedāvātiem kādiem citiem risinājumiem.

Saņemot šādu atbildi, saprotu ikvienu, kurš soļo nebanku kredītdevēju virzienā, jo citas iespējas vienkārši nav. Piedāvājumu daudz, cits par citu labāks. Ja atklāsi, ka esi saņēmis piedāvājumu no konkurenta, piedāvās labāku. Cīņa spraiga, nemitīgi zvani, uzstājīgi piedāvājumi. Procentu cipari krīt kā āboli rudenī, arvien zemāki un vilinošāki. Ķer tik iespēju, jo atlaides un akcijas ir tikai šodien. Tomēr… Dzirdēta un lasīta ne viena vien slikta atsauksme, kā veicies ar kredīta atmaksu, kādi procenti beigās pārmaksāti un kādas sliktas situācijas piedzīvotas. Protams, ir arī labie stāsti – veiksmīgi saņemta un laikus atdota nauda, bez pārpratumiem un starpgadījumiem. Visi nav vienā maisā bāžami, katra situācija citādāka un arī katrs cilvēks savādāks – ar savu punktualitāti un precizitāti, kāds ar aizmāršību un kavējumiem. Bet visi ar kādu sapni, ideju, sāpi vai problēmu. Ikvienam kaut ko vajadzēja izdarīt, taču pietrūka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.