Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vai vainīga rotaļlieta?

Mazu bērnu vecāku aprindās norit aktīvas diskusijas par mīksto plīša rotaļlietu jeb mošķi Huggy Wuggy spilgti zilā un rozā krāsā. Rotaļlieta ir ļoti populāra, to var iegādāties arī Alūksnes veikalos un arī bērni Alūksnē ar tām dodas uz bērnudārziem. Vecāki, kuri iedziļinājušies rotaļlietas būtībā, šausminās, kā bērns ko tādu var turēt rokās un publiskajā telpā uzdod jautājumu – vai šī rotaļlieta piemērota bērnam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī manās mājās ir nonākusi baisā rotaļlieta Huggy Wuggy. Pūļa instinkta dēļ. Ja vienam grupas biedram šāda rotaļlieta ir, vajag arī otram, trešajam un visiem nākamajiem. Nezināju neko par mošķi, dziesmiņām, ko dzied, un multenītēm, bet žēlabās bērna noraudātās asariņas lika manai sirdij iežēlināties un nopirkt to, kas ir ja ne visiem, tad pusei grupiņas gan. Zinu, zinu, vecākiem ne vienmēr jāpērk viss, ko bērns vēlas, bet ne par to šoreiz stāsts. Kopš rotaļlietas ienākšanas mūsu ikdiena nemainījās – bērnam nebija sliktu sapņu un arī nekas cits slikts nenotika, kā biedē satrauktie un visnotaļ noraizējušies vecāki.

Rotaļlieta pati par sevi nevar būt ļauna. Ja arī tēls multiplikācijas filmās ir slikts, bērns rotaļlietā nesaskata neko sliktu. Ja viņš nav redzējis multfilmu, tad vispār nezina patieso šī mošķa būtību. Un te nu vecāki var izdarīt izvēli – baidīt bērnu, ka rotaļlieta ir slikta, naktī rādīsies slikti sapņi un var atgadīties vēl kas cits baiss, vai ļaut bērnam spēlēties ar to. Ja saglabā veselo saprātu, redzi un zini kādas multfilmas bērns skatās, tad rotaļlieta ļaunu nenodarīs. Tas, kādas multfilmas skatās bērni, ir vecāku atbildība. Nevis bērns izvēlas, ko skatīsies, bet to dara vecāks. Bērnam ar šo mantu varbūt ir pavisam citas asociācijas kā labi informētam vecākam.

Tomēr kas vēl bez izskata ir baiss šai rotaļlietā? Huggy Wuggy ir šausmu izdzīvošanas spēles varonis – bīstams, plēsīgs briesmonis un spēlē tiek parādīts kā milzīgs pērtiķiem līdzīgs radījums ar neticami garām rokām un kājām. Viņam ir zila kažokāda un daudzi žiletes asuma zobi, turklāt viņa mutē ir vēl viena mute. Spēles radītāji saka, ka tā ir izklaidējoša un paredzēta vecumā virs 12 gadiem. Fani radījuši arī citu saturu, piemēram, dziesmiņas un klipus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēgumā varu teikt – pāries. Arī šī epopeja beigsies, manta bērniem apniks un pēc kāda laika reti kurš vairs atcerēsies zilā mošķa nosaukumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.