Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vai sadzird sabiedrību?

Kamēr politiskās partijas izvirzīja kandidātus prezidenta amatam, tikmēr sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai izbeigtu bijušo prezidentu uzturēšanu par tautas naudu. Laikā, kad gandrīz visās jomās Latvijā trūkst finanšu līdzekļu, iniciatīvas iesniedzēji aicina uz racionālāku un līdzsvarotāku attieksmi pret bijušo Valsts prezidentu sociālajām un citām garantijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzīvoklis, mašīna, sekretārs un citi labumi uz atlikušo mūžu nav samērīgi. Bijušajam prezidentam reprezentācijas vajadzībām var dot tiesības izmantot Rīgas pili, bet dzīvokli tāpēc vien nodrošināt nav samērīgi. Iniciatīvas iesniedzēji izpētījuši, ka ir gana daudz valstu, kurās šādi izdevumi sabiedrībai uzlikti netiek, un tas netraucē šo valstu prezidentiem būt labām amatpersonām. Līdz ar to tiktu gan ietaupīti zināmi līdzekļi, gan arī vairāk saliedēta sabiedrība
– nebūtu supernodrošināto ar garantētu luksusa dzīvesveidu tikai tāpēc, ka uz dažiem gadiem ieņēmuši svarīgu amatu.

Protams, tas vien, ka sākta parakstu vākšana, nebūt nenozīmē, ka ideju jeb ierosinājumu tik tiešām īstenos. Arī iniciatīvu par prezidenta uzturēšanu nedēļas laikā parakstījuši vien nedaudz vairāk kā 200 valsts iedzīvotāju. Kopumā nepieciešami 10 000 parakstu, lai tautas ierosinājumu izskatītu valdības gaiteņos. Un arī tas negarantē atbalstu.

Nupat arī Alūksnes novada iedzīvotāji “Manabalss.lv” aktīvi parakstījās par apgaismojuma izbūvi gājēju ceļam gar Alūksnes ezeru, sākot no Ozolu ielas līdz Ezermalas ielai. Lai iniciatīvu vietējie deputāti vērtētu, vajadzēja gan tikai 200 parakstus, un tos īsā laikā izdevās savākt. Tātad ideja iedzīvotājiem aktuāla un svarīga. Apgaismojuma gan tomēr tik drīz nebūs vai nebūs vispār. Domes sēdē deputātu vairākums neatbalstīja tūlītēju kolektīvā iesnieguma iniciatīvas ierosinājuma īstenošanu, tomēr ierosinājumu kā nākotnes perspektīvu publisko teritoriju apgaismošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Var saprast, ka pašvaldībai nav tūlītēja finansējuma idejas īstenošanai, tomēr, ja tā ir iedzīvotājiem tik ļoti vajadzīga, varbūt naudu varēja atrast. Iedzīvotāji dzīvo šeit, maksā nodokļus un reizēm vēlas, lai izdara arī ko viņu labā, nevis tikai īsteno vadības idejas. Idejas noraidīšana nav labs tonis un iedzīvotājos var radīt rūgtumu. Turklāt šī nav vienīgā iedzīvotāju iniciatīva, kas noraidīta. Pirms gada pašvaldība neatbalstīja iedzīvotāju ideju Alūksnē uzbūvēt baseinu Sporta centra tuvumā. Iedzīvotāji to gribēja, bet pašvaldība pateica, ka nebūs. Rūgtums arī šīs idejas atbalstītājiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.