Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rīt būs atkal jauna avīze

Pastāvēs, kas pārmainīsies. Rakstot šos tik zināmos, bet tajā pašā laikā tik viedos Raiņa vārdus, man ir deja vu sajūta, jo tos jau esmu vairākkārt paudusi sarunā ar lasītāju. Un tas vēlreiz apliecina šo vārdu viedumu. Redakcijas sastāvā notikušās pārmaiņas raisījušas lasītāju interesi un komentārus, paužot viedokļus plašā emociju gammā.
Galvenās redaktores, ilggadējas žurnālistes Līgas Vīksnas aiziešana no darba redakcijā nav palikusi nepamanīta, un tas gandarī mani kā kolēģi. Jo tas nozīmē, ka žurnālista darbu novērtē, ka Līgas darbs ir bijis pamanīts un svarīgs.
Ikdienā tas ne vienmēr apliecinās, žurnālista veikums reti nonāk uz pjedestāliem, uztverot to kā pašsaprotamu, tikpat pašsaprotami uztverot arī sarūpēto informāciju, kuras nonākšana līdz laikraksta lappusei vai portāla slejām īstenībā ir darbietilpīgs process, esot nomodā par norisēm valstī, reģionā, pilsētā, novada domē vai nomaļā lauku sētā 24 stundas septiņas dienas nedēļā.
Kaut arī liela daļa redakcijas darbinieku ir ilggadēji un pieredzējuši šī darba darītāji, savukārt jaunajiem ir liela jauda, arvien pienāk brīdis, kad šķiet, ka varbūt šajā ziņā kaut kas jāmaina. Tādi apmulsuma brīži, atļaušos apgalvot, bijuši katram, arī man, un tas nav nekas neparasts. Tādi ir mediķiem, kuri izdeg savā darbā, īpaši pēdējā laika notikumu pārspēkā, skolotāji, kuru misijā pandēmija nesusi daudz izmaiņu.
Palīdz tas, ka rīt ir atkal jauna diena, kad satiec kādu iedvesmojošu cilvēku vai esi klāt notikumā, kas tevi atkal no jauna motivē sasparoties savam darāmajam. Sasparoties liek arī jaunā abonēšanas sezona, kas startēs jau pēc nedēļas. Tikai pirms dažām dienām Saeima pieņēma grozījumus Pasta likumā, kas nosaka abonēto preses izdevumu piegāžu kompensēšanu arī 2022. gadā. Tas ir gaidīts atbalsts, un nākotnē jācer arī uz lielāku valsts atbalstu reģionālajiem medijiem, kas faktiski pilda vietējā sabiedriskā medija lomu.
Ceru, ka šo abonēšanas periodu mēs iesim kopā, mūsu, laikraksta un portāla lasītāju loku arvien paplašinot, kopā risinot iedzīvotājiem svarīgus jautājumus un sarūpējot labus stāstus. Taču tas noteikti nenozīmē ieslīgšanu rutīnā – mainās laiki, mainās tehnoloģijas, maināmies mēs paši. Mūsdienās ir jābūt gataviem pārmaiņām, un tās arvien notiek, meklējot pēc iespējas labākos un optimālākos variantus reģionālo plašsaziņas līdzekļu pastāvēšanai gan formā (starp citu, mums būs jaunums tiem, kuri iecienījuši jaunākās ziņas lasīt savā viedtālrunī!), gan saturā, gan resursos.
Novērtējot un turpinot Līgas iesākto, pašlaik esmu uzņēmusies piedāvātos laikraksta vadības grožus, un mums joprojām ir profesionāla komanda, kas vienmēr ir gatavībā vēstīt iedzīvotājiem svarīgas ziņas un radīt iedvesmojošus stāstus. Jo rīt ir atkal jauna diena ar jaunu avīzi, šis process ir nepārtraukts. Tas ir pats galvenais.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.