Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rindā pēc potes ziemas salā

Pagājušajā nedēļā vakcinēšanās pret “kovid” temps Latvijā bijis līdzīgs kā iepriekšējās divās nedēļās, taču lēnāks nekā oktobra beigās un novembra sākumā, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Kopumā pagājušajā nedēļā pret “Covid-19” vakcinējušies ap 66 000 cilvēku jeb ap 9500 cilvēki dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakcinācijas tempu pagājušajā nedēļā ir uzturējusi balstvakcinācija – no vakcinācijas kopējā apjoma ap 41 000 bija “trešās potes”. Tas nozīmē, ka cilvēki paši apzinīgi izdara savu izvēli, kaut arī balstvakcinācija nav obligāta, taču vairākām grupām ieteicama. Atbilstoši medicīnas speciālistu ieteikumiem, “trešo devu” sākotnēji sāka potēt cilvēkiem ar ļoti novājinātu imunitāti, vecāka gada gājuma cilvēkiem un medicīnas darbiniekiem, kas strādā ciešā kontaktā ar “kovid” pacientiem, bet pašlaik iespēja potēties ir faktiski visiem interesentiem.

Nenoliedzami priecē tas, ka ir daudz vakcinēties gribētāju, taču kā darvas piliens medus mucā atkal ir tik nīstā stāvēšana rindā. Var jau arī stāvēt, ja tas tā paredzēts – proti, ja pēkšņi izdomā aizskriet pēc potes, nevar gribēt, lai uzreiz tiktu mīkstā krēslā pie medmāsas. Savādāk vajadzētu būt, ja esi iepriekš pierakstījies uz konkrētu laiku minūte minūtē, ieplānojis savu laiku, jo gan jau brīvdienā būtu arī kaut kas cits interesantāks darāms nekā rindā stāvēšana, bet – še tev – jāstāv tāpat! Un pat ziemas salā. Neskatoties uz visām akurāti saņemtajām instrukcijām, īsziņām un citiem Veselības ministrijas norādījumiem, kas mūs sasniedz līdz ar reģistrēšanās pogas nospiešanu.

Kaut arī cilvēki, kuri vakcinējas, ir saprātīgi un lielākoties netaisa brēku par organizatoriskām kļūmēm, īpaši jau novērtējot pārslogoto mediķu darbu un iespējas, taču acīmredzami sestdien Alūksnes vakcinācijas centrā, kas atrodas Alūksnes Kultūras centra telpās, ar pierakstu rindas kārtību kaut kas ir nogājis greizi, jo brīvdienās redakcija saņēma pat trīs sūdzības. Jāatzīstas, nez vai dikti satrauktos, ja rindā būtu jāstāv man vai kādam jaunākam vakcīnas kārotājam, bet šoreiz ārā stundu sala arī seniori, tostarp manas ģimenes loceklis, tādēļ par sajukušo kārtību uzzināju no pirmavota. Nākamajā laikraksta numurā skaidrosim, kādēļ notikusi šāda aizķeršanās un ko var lietas labā darīt, taču pašlaik atliek cerēt, ka neviens no vakcīnas tīkotājiem, kam tik ilgi nācās gaidīt savu poti, šodien nav saaukstējies un ir pie veselības, ko nākotnē savā ziņā nodrošinās arī sagaidītā vakcīna.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.