Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Neviena nepieskatīti

Foto: pixabay.com

Vienas mammas novērojumi Pilssalā – tāds īsumā būs šīs redakcijas slejas saturs. Viens darba dienas vakars, ar dažādiem notikumiem un pārdomām par to, kā dzīvojam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kamēr daļa jauniešu ierodas uz treniņiem, tikpat lielai daļai Pilssala ir vieta, kur nedarīt neko vērtīgu. Kamēr vecāki domā, ka viņa atvase lietderīgi pavada brīvo laiku vietā, kur taču ir daudz iespēju aktivitātēm, realitātē viņi sēž uz soliņiem un, galvas nodūruši, lūkojas telefona ekrānos. Tāds interesants skats. Kamēr vieni trenējas, piemēram, futbolā, tikmēr citi turpat trenē pirkstu veiklību. Divas citas kompānijas gan telefonus likušas malā un atradušas citu nodarbi – rotaļas ar ledu, kas vēl nesen klāja ezeru. Vieni ledū meta akmeņus, pārbaudot tā izturību, tikmēr otri ledu lauza un ar lielu troksni meta pret laipām. Pašiem jautri, bet, no malas skatoties, nemaz tik laba šī izklaide nelikās. Tā domāja arī pašvaldības policija, kas ieradās pārtraukt jauniešu nodarbi.

Lai arī policija ieradās un pārtrauca nedrošās rotaļas, radās sajūta, ka Pilssala ir nomaļa un neviena nepieskatīta vieta. Jā, ir videonovērošana, tomēr pilnīgi katrai cilvēku darbībai izsekot līdzi nevar un arī policistu blakus katram nolikt nevar. Jaunieši pulcējas, tiekas un atpūšas pa savam prātam. Uzvedas, kā pašiem gribas. Ja vecāki redzētu savu atvašu uzvedību no malas, nez vai priecātos. Piedodiet, bet tik daudz rupju lamu vārdu vienuviet dzirdējusi sen nebiju. Ko dod mammas zvans ar jautājumu, ko dari, ja atbilde ir visnotaļ neizsmeļoša – šūpojos. Jā, tobrīd tiešām pamatskolniece šūpojās, bet ko darīja pirms tam? Blēņas un nedarbus, protams, visi esam darījuši, tādēļ tikai ar pieaugušā prātu šodien saprotu, cik tuvu bija nelaime. Viens misēklis, un varēja beigties pavisam savādāk. Stāsts nav tikai par to, ka dara kaut ko aizliegtu un varētu saņemt sodu, bet par bīstamām situācijām, kas var beigties ar traģēdiju. Arī jau pieminētā spēlēšanās ar ledu varēja beigties traģiski. Vasarā tā būs neapdomīga peldēšanās un izklaides ūdenī.

Nepārprotiet, Pilssala ir brīnišķīga vieta atpūtai un sportošanai gan lieliem, gan maziem. Arī todien garām patraucās pārītis skrituļslidotāju un riteņbraucēju, nesteidzīgi pastaigājās ģimenes. Jautājums tikai par to, cik atbildīgi esam un kā izmantojam dotos resursus. Neatkarīgi no vecuma. Tas, ka esi jauns un traks, nenozīmē, ka drīkst darīt visu, ko vēlas. Arī jaunam var būt pietiekami daudz spēka, lai tik ļoti iecienītās tīkla šūpoles vai karuseli salauztu. Varbūt rotaļu laukuma apmeklējumam vajadzētu vecuma ierobežojumu?

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.