Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lauku dzīves plusi un mīnusi

Bieži no novada iedzīvotājiem dzirdam viedokli, ka Alūksne taču nebeidzas tikai pilsētā, – ir tālāki un tuvāki nostūri. Nezinu teikt, kā ir citur, bet Alūksnē tiešām vislielākais uzsvars likts uz tūrismu, nedaudz aizmirstot novada lauku teritorijās dzīvojošos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd taču tik aktuāli pārcelties uz laukiem, iekopt īpašumus, bet cik tas ir vienkārši? Vai mūsu pagastu iedzīvotājiem ir viegla dzīve? Domāju, ka ne. Izlasīju kādu citātu: “Cilvēks maksā bargu naudu, lai dzīvotu Rīgā, bet laukos tas ir par velti.” Būtu jau skaisti, ja lauku cilvēks tik pa pļavu vien dzīvotos, bet, nē, ir taču arī elektrības rēķini un iepirkšanās paradumi. Un, ja vēl katru dienu jānokļūst darbā, piemēram, pilsētā, tad tās ir arī degvielas izmaksas. Lūk, arī laukos ir jāmaksā.

Filmās rāda lauku dzīvi kā idilli, būtu jau skaisti, bet diez cik jauki jau nav. Cik daudz pamestu māju, sirmgalvju, kuriem atņemta iespēja pat apsveikuma kartīti kādam pa pastu nosūtīt, jo pasta nodaļas slēgtas. Cik vietās nav bankomātu, par skolām nemaz nerunājot! Es pat nespēju iedomāties, kāds bijis šis mācību gads, kad lauku iedzīvotājiem bija jāpārkārto liela daļa savas ikdienas dēļ skolu reformām.

Bet nav jau tikai negatīvais. Prieks par kopienu svētkiem, kas šobrīd mūsu novadā notiek un vēl būs, – iedzīvotāji tiekas, pārrunā aktualitātes un izsaka idejas savas dzīvesvietas uzlabošanai. Pirmais šāds pasākums notika Zeltiņos. Kopienu svētki noteikti vieno, un tā būs jauka tradīcija, ko turpināt. Iedzīvotāji ir aktīvi, viņi labprāt pulcējas šādos pasākumos – tas ir svarīgi tieši viņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauki, ka mūsu prezidents Edgars Rinkēvičs apciemo lauku teritorijas, tiekas ar iedzīvotājiem. Cits jautājums, vai tas lauciniekiem kā palīdz, bet žests no viņa puses ir slavējams. Manuprāt, tik aktīvs prezidents mums vēl nav bijis.

Brīvdabas pasākumi pagastos ir ar pavisam citu noskaņu – cilvēki uz tiem dodas saposušies. Tādās reizēs visi lauku darbi var pagaidīt. Katrā nelielajā estrādītē mūsu novadā viss ir sakopts – koncerts vai teātris – tie ir svētki! Straujiem soļiem tuvojas Jāņi, kad dedzināsim ugunskurus, līksmosim draugu vai ģimenes lokā. Runājot par svētku norisēm, gan vēlos paslavēt tieši mūsu novada pagastu teritorijās strādājošos kultūras darba organizatorus – tik daudz pasākumu un balles, atliek vien izvēlēties! Tikmēr Alūksnē nekādi vērienīgi Jāņu pasākumi nav plānoti. Tas laikam ir aicinājums – brauciet uz laukiem! Lieliska iespēja izbaudīt lauku idilli, jo svētkos taču vienmēr viss izskatās citās, daudz priecīgākās krāsās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.