Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lauksaimniekiem mērs ir pilns

Publicitātes foto

Šodien, sekojot citu Eiropas valstu lauksaimnieku piemēram, vairākās Latvijas pilsētās notiek lauksaimnieku protesta akcijas. Viņi ar tehniku izbrauc ielās, lai pievērstu valdības uzmanību ieilgušajām problēmām nozarē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā protestu nedēļu sāka Lietuvas un Vācijas zemkopji, iebilstot pret valdības plānoto lauksaimniecības sektora subsīdiju samazinājumu, tajā skaitā degvielai. Arī Francijā lauksaimnieki bloķēja galvenos ceļus Parīzes apkaimē, līdz Francijas jaunais premjerministrs paziņoja par būtisku piekāpšanos – lauksaimniecībā izmantojamās degvielas izmaksas nepaaugstināšanu. Tāpat viņš solīja risināt augošo birokrātiju un importa radīto konkurenci. Pieprasot augstākas cenas pārtikas produktiem un mazāku birokrātiju, lauksaimnieku paralizēti bija arī ceļi un satiksme ostās Beļģijā.

Latvijas lauksaimnieku organizāciju pārstāvji pagājušās nedēļas nogalē vairākas stundas diskutēja ar zemkopības ministru Armandu Krauzi par savu prasību izpildi. Viņš nekonkrēti solīja tās īstenot un turpināt darbu dažādu jautājumu risināšanā, tādēļ lauksaimnieki no protesta akcijām neatteicās.

“Zemnieku saeima” vadītājs Juris Lazdiņš paudis viedokli, ka ir nepieciešams stiprs impulss, lai ministrijas ierēdņi un ministrs sāktu darīt. Viņš cer, ka protesta akcija ir signāls, ka nevar vairs jokoties, un tas nebūs īstermiņa darbs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespējams, šoreiz zemniekiem, vienojoties protesta akcijās ar citiem Eiropas lauksaimniekiem, izdosies iekustināt ierēdņus, jo virkne jautājumu risināmi ne tikai vietējās Zemkopības ministrijas ietvaros, bet tieši Eiropas Savienības līmenī. Kā norāda mūsu novada lauksaimnieki, jau smieklīgas kļuvušas prasības, kas jāizpilda, piemēram, mēslojot un miglojot laukus. Varētu jau smieties, ja vien lauksaimniekam darba gaitā nebūtu jānodarbojas ar fotografēšanu, tiklīdz viņš piebrauc pie lauka, jāaizpilda birokrātiskas neskaitāmas atskaites par visām veiktajām/neveiktajām darbībām. Izpildāmās prasības nesamazinās, bet tām ir tendence pieaugt arī, lai saņemtu platībmaksājumus. Vai zemkopības ministrs Latvijas zemnieku prasības pēc protesta akcijas “pacels” Eiropas līmenī? Vai pirms gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām par šiem jautājumiem aicinās iestāties jaunos mūsu valsts deputātu kandidātus? Maz ticams, tomēr ir īstais laiks!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.