Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Laiks ēnām

Pēc divu gada pārtraukuma 6. aprīlī visā Latvijā norisināsies ikgadējā karjeras izglītības programma Ēnu diena, kuras laikā skolēni varēs ēnot sev interesējošu profesiju pārstāvjus. Darba devēji, uzņēmumi un iestādes, aicināti reģistrēt pieejamās vakances portālā “www.enudiena.lv”. Savukārt no 9. marta vakancēm varēs sākt pieteikties potenciālie ēnotāji – skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Vēl kā skolniece esmu piedalījusies divās Ēnu dienās. Vai gūtā pieredze man palīdzēja? Jā! Pirmajā reizē biju ēna juristam. Tobrīd ļoti daudz runāja par juristiem kā prestižu, labi atalgotu profesiju un man likās, ka tas ir darbs ko es vēlos darīt – urķēties likumos un meklēt pareizos risinājumus. Ja biju “grāmatu tārps”, varbūt varu būt “likumu tārps”. Tomēr vienu dienu pavadot jurista ēnā, manī rādās šaubas, vai jurista darbs ir tas, ko es vēlos. Varbūt biju par jaunu. No visa, ko man stāstīja un rādīja, daudz neko nesapratu. Viss likās sarežģīts un grūts. Dzirkstele, kas bija uzšķīlusies, visai ātri izdzisa – juriste es nebūšu.

Līdz nāca nākamā Ēnu diena un atkal bija jāizvēlas profesija, ko izmēģināt. Izvēlējos žurnālistiku. Otrā Ēnu diena saglabājusies spilgtā atmiņā vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, ēnot devos uz Rīgu, kas jau bija pavisam cits sajūtu lidojums, otrkārt, izvēlētā profesija likās daudz saistošāka un, treškārt, tā bija iespēja satikt draudzīgus un atvērtus jauniešus no citām Latvijas vietām. Ēnoju ar izglītību saistīta žurnāla redaktori. Man patika viss, ko toreiz redzēju un pamēģināju. Es varēju būt daļa no jaunākā izdevuma numura, jo mums, Ēnu dienas dalībniekiem, ļāva rakstīt savas sajūtas un domas par redakcijā piedzīvoto slejā. Tobrīd tas man bija ļoti svarīgs notikums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nezinu, cik liela nozīme bija Ēnu dienai, bet žurnāliste es esmu. Un slejas ar savām sajūtām un domām rakstu visai bieži. Strādāju darbu, kas man patīk, padodas un sniedz gandarījumu! Novēlu katram jaunietim atrast savu profesiju, nebaidīties riskēt un pamēģināt. Tikai tā var uzzināt, kas tad īsti ir tavs, un Ēnu diena ir lieliska iespēja pamēģināt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.