Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāju pesimisms pieaug

Maijs ir pavasara trešais un pēdējais mēnesis. “Lapu mēnesī ne tikai putni dzied un puķes zied, bet arī vējš dzied zem katra krūmiņa kā septītajās debesīs. Bet ir arī tā, ka maijā snieg bezdelīgas sniegs un ābeļziedā vēl dzeguzes sniegs. Ik pēc septiņiem gadiem maijā atkārtojas ievzieda vēsums un lapu plaukšanas laikā salnas ozoliem lapas piededzina. Neskatoties uz to, Lapu mēnesis maijs ir un paliek pēdējo ziemas miegamiču pamošanās laiks, lai sāktos jautrība un vairošanās prieks zemzemē, ūdeņos un virszemē,” tā par pavasari savā blogā raksta populārais laika vērotājs Vilis Bukšs. Šogad pēc garās ziemas patiesi bija vēlme izbaudīt siltu un saulainu pavasari, kad daba, putniņiem čivinot, mostas ar prieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr tā nenotika, pavasaris iestājās auksts un lietains, nomācot cerības par dabas un cilvēku atmodu pēc pārdzīvotās koronavīrusa pandēmijas. Vēl jo vairāk. Saņemot ziņas par Krievijas karadarbības izvēršanu Ukrainā, ar katru dienu pieaug mūsu bažas un neziņa par to, kā dzīvosim turpmāk. Pandēmijas laikā valstu valdības visā pasaulē īstenoja atbalsta programmas uzņēmumiem un iedzīvotājiem, lai palīdzētu tikt galā ar koronavīrusa krīzes radītajām sekām. Tāpat arī Latvijas iedzīvotāji saņēma atbalstu elektroenerģijas izdevumu apmaksai, dažādus citus pabalstus un piemaksas pie pensijas un tā saucamās “bērnu naudas”.

Tomēr ar to jau likstas nebeidzas. Dzīves dārdzība turpina pieaugt. Ievērojami vairāk tagad maksāsim par kurināmo, ūdeni, atkritumu apsaimniekošanu, ziņots, ka dārgāka kļūs arī maize un kartupeļi, lai gan jau tagad veikalos pārsteidz pārtikas produktu cenu kāpums.

Centrālās statistikas pārvaldes pētījumi liecina, ka pārējās patēriņa grupās nozīmīgākais cenu kāpums mēneša laikā bija autotransportlīdzekļu apdrošināšanai, farmaceitiskajiem produktiem, ārstu speciālistu pakalpojumiem, restorānu un kafejnīcu pakalpojumiem, galvenajām mājsaimniecības ierīcēm un mājokļa mēbelēm. Cenas samazinājās vienīgi personīgās higiēnas precēm un skaistumkopšanas līdzekļiem, kā arī mājokļa tīrīšanas un kopšanas līdzekļiem. Speciālisti lēš, ka Ukrainas karam turpinoties, eiropiešu dzīves dārdzība palielināsies vēl vairāk, jo tieši Krievija un Ukraina līdz šim nodrošināja 30 % no kviešu eksporta Eiropas Savienībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inflācija strauji palielinās, uzņēmumu izaugsme samazinās, bet iedzīvotāju pesimisms pieaug, un to vēl vairāk pastiprina nepatīkamie laika apstākļi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.