Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Dots devējam atdodas

Attēlam ilustratīva nozīme

No 5. līdz 11. oktobrim Latvijā šogad norisinājās Labo darbu nedēļa. To jau 12. gadu rīko labdarības organizācija “Palīdzēsim.lv”, pastiprinātu uzmanību pievēršot palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiāls ieguldījums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Labo darbu nedēļa” ir laiks, kad akcijas rīkotāji aicina palīdzēt gan līdzcilvēkiem, dzīvniekiem, Latvijas dabai, gan sabiedrībai kopumā. Tā ir  nedēļa, kad visa Latvijas sabiedrība aicināta paveikt lielus vai mazus darbus. Tādus, kas neprasa finansiālu ieguldījumu, tikai brīvo laiku un darbu. Tādu, kas ir pašu ierosināts, izplānots un īstenots.

Latviešiem ir teiciens – dots devējam atdodas. Visbiežāk jau esam gatavi sniegt atbalstu saviem līdzcilvēkiem tieši grūtā brīdī – ar labu, uzmundrinošu un mierinošu vārdu, iespēju robežās palīdzot arī materiāli, un tieši došanas prieks arī sagādā vislielāko gandarījumu. Taču ir tik bezgala daudz situāciju, kad šis atbalsts ir svarīgs ikdienā. Kā norāda akcijas organizatori, jo īpaši šobrīd, kad tik ļoti ierobežota iespēja tikties, atbalstīt citam citu, vajadzība pēc dažāda veida palīdzības un atbalsta ir dubultojusies.

Organizācijas mājas lapā “labodarbunedela.palidzesim.lv” publicētajā kartē oficiāli atzīmēti divi labie darbi, kas paveikti Alūksnes novadā, un abi saistīti ar dzīvnieku patversmi “Astes un Ūsas”. 6. oktobrī tajā apmeklējumu bija pieteikusi Gulbenes novada vidusskolas 3.u klase ar audzinātāju, kuri vēlējās ar savu ziedojumu iepriecināt tur mītošos suņus un kaķus. Savukārt 8. oktobrī uz “Astēm un Ūsām” devās Jaunalūksnes pagasta pārvaldes darbinieki, lai ziedotu dzīvniekiem nepieciešamās lietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet kādus labos darbus šajā nedēļā vēlējušies paveikt citviet Latvijā? Piemēram, skolēni Salacgrīvā izdomājuši palīdzēt sētniecei sagrābt rudens lapas un priežu skujas pie skolas, lai kaut nedaudz atvieglotu ikdienas darbu. Vecumnieku pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi plānojuši palīdzēt pensionārei, kura dzīvo viena, salasīt dārzā sakritušos ābolus, tos sašķirot un labos ābolus kopā ar vēl sarūpētajām lietām nogādāt dzīvnieku patversmē “Mežavairogi”. Tādas pavisam vienkāršas, bet ikdienas dzīvi kaut uz mirkli atvieglojošas lietas, ko cilvēki, kuriem šī palīdzība sniegta, noteikti novērtēs un būs par to pateicīgi.

Bet ir taču tik daudz lietu, ko varētu paveikt vēl un darīt to ne tikai “Labo darbu nedēļā”, bet arī ikdienā – apciemot kādu paziņu, kurš jūtas vientuļš, parunāties ar viņu, kopā iedzert tēju vai vienkārši pabūt kopā un paklusēt, tā, lai jūti otru cilvēku sev līdzās. Aiziet uz kapiem un sakopt kādu aizmirstu kapa kopiņu… Un sajust, ka esi izdarījis ko labu. Vienkārši tāpat, no sirds…

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.