Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Čeks par pirkumu – elektroniski

Foto: www.pixabay.com

Tirgotāji pircējiem raduši plašas iespējas norēķināties par pirkumu. Par to aizdomājos tagad, laikā, kad alūksniešiem durvis vēra vēl viens no lielveikalu tīkla “Rimi Latvija” veikaliem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par pirkumu iespējams norēķināties gan skaidrā naudā, gan ar bankas kartēm, ar tālruņu aplikācijām, apmaksājot saņemto rēķinu vai pat preci iegādājoties kredītā, par to zināmu laiku maksājot pa daļām. Baltijā pētījumu aģentūra “Norstat” veikusi iedzīvotāju aptauju. Tajā atklāts, ka, maksājot pa daļām, pircēji visvairāk iegādājas mēbeles un preces mājokļa iekārtošanai, TV un elektronikas preces, datortehniku, kā arī iegādājas būvmateriālus un remontē auto. Vēl populāra izvēle ir lidmašīnas biļešu, dārza aprīkojuma, juvelierizstrādājumu iegāde vairākos maksājumos un medicīnas pakalpojumu apmaksa pa daļām. Retāk pircēji pa daļām apmaksāt izvēlas skaistumkopšanas pakalpojumus un pasākumu biļetes.

Kāda no bankām gājusi vēl tālāk – izveidota “Klix Pay Later” iespēja, kas sniedz jaunu nomaksas noformēšanas pieredzi klātienē.

Klientiem veikalā vairs nav jāpilda papīra pieteikuma formas vai jāizpauž savi dati veikala darbiniekam. Viss, kas nepieciešams nomaksas noformēšanai, ir izsūtīts uz pircēja e – pastu. Pircējs, vēl atrodoties veikalā, aizpilda pieteikumu no sava viedtelefona un turpat tiešsaistes režīmā dažu minūšu laikā saņem nomaksas piedāvājumu un paraksta līgumu ar “Smart-ID” vai internetbanku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr pārtikas preču lielveikalos pircēji parasti norēķinās skaidrā naudā, ar karti vai tālruņa aplikāciju. Norēķināties var ātri un ērti pie kasiera vai pašapkalpošanās kasē. Katrā lielveikalā tagad ir arī īpašās atlaižu kartes, kurās, pirms samaksas to noskenējot, krājas punkti vai par pirkumu saņemtā atlaide naudā. To jebkurā laikā iespējams atprečot, samazinot konkrētā pirkuma izdevumus.

Bet, atgriežoties pie jaunatvērtā “Rimi Mini” veikala Alūksnē, mani ļoti iepriecināja iespēja, ka tagad pircējs var izvēlēties, vai par pirkumu saņemt papīra čeku, vai savā “Rimi” kontā norādīt, lai čeku par pirkumu sūta elektroniski. Es šo opciju izmantoju, jo parasti pēc veikalu apmeklējumiem man somā krājas vesela kaudze papīra čeku, kurus aizmirstu izmest. Esmu novērojusi, ka čeku pilni papīrgrozi dienas beigās ir arī veikalos un atkritumu konteineros pie veikalu durvīm. Un tā katru dienu. Lai arī čeku papīrs ir plāns, to ik dienu tonnām tērē Latvijas veikalos. Būtu jauki, ja arī citi uzņēmumi, kuri saviem klientiem piedāvā izveidot pircēja kontu ar atlaižu karti, padomātu par iespēju čeku par pirkumu piegādāt elektroniski. Tas ļautu taupīt papīru un samazinātu atkritumu daudzumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.