Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Arī tu, Rajev?

2013. gada 20. jūnijā pulkvedis Igors Rajevs.Foto: Gatis Dieziņš (Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs)

TV24 skatītājiem nāksies iztikt bez Igora Rajeva militārās analīzes komentāriem, jo trešdien viņš, kurš visu laiku uzsvēris, ka neies politikā, tajā tomēr dodas un pārtrauc kā eksperts regulāri uzstāties masu medijos, solot savu redzējumu paust sociālajos tīklos (tie gan līdz šim gan nav aktīvi lietoti). To svinīgā no lapiņas lasītā uzrunā viņš pavēstīja savos sociālajos tīklos, un nu jau šo pēkšņo plānu maiņu apspriež visi mediji un sabiedrība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā zināms, Latvijas Sauszemes spēku komandieris, atvaļinātais pulkvedis Igors Rajevs iemantojis plašu atpazīstamību kā militārais eksperts, komentējot Krievijas iebrukumu Ukrainā, taču nu nolēmis iet politikā un startēt Saeimas vēlēšanās no uzņēmēja Ulda Pīlēna iniciētās biedrības “Apvienotais Latvijas saraksts”.

Pulkvedis jau iepriekš pauda, ka, tuvojoties Saeimas vēlēšanām, vairākas partijas uzrunājušas viņu par pievienošanos savām rindām, taču viņš atbildēja, ka “četrus gadus deldēt bikses viņu neinteresējot”. Vēl jūnijā viņš nebija izlēmis, kurai partijai pievienosies. “Pagaidām es neredzu, ko es iegūstu, pievienojoties šīm partijām. Ja cilvēks ar mani vēlas parunāt, tad es ar viņu parunāju. Ar dažām partijām, iespējams, vēl kaut kādā procesā esam, bet pagaidām nekādu lēmumu par to, ka es gribu iesaistīties politiskajā dzīvē, noteikti man nav,” toreiz norādīja Rajevs, taču jau šonedēļ situācija mainījusies.

Vieni šādu gājienu Rajevam nevar piedot, citi uzsver – būtu jau gan arī jābeidz iešanu politikā uzskatīt par peļamu lietu, un arī tas ir tiesa. Sabiedrības viedoklis ir, sākot ar ovācijām, ka, lūk, beidzot, būs, par ko balsot, un beidzot ar pārmetumiem, ka viņš samelojies, pat vēl nebūdams politiķis. Kāda iecienītā eksperta nodevībā vīlusies kundzīte “Twitter” citē Jūliju Cēzaru: “Arī tu, Rajev?”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kaut arī Igoru Rajevu viedokļu dažādības dēļ paklausījos, jo viņš bija jaunums uz televīzijas “skatuves”, tas gan nav iemesls, lai par viņu uzreiz balsotu. Lai vai kāds eksperts aizsardzības jomā Rajevs būtu, man nešķiet simpātiska tāda kažoka apmešana, līdz pēdējam izmantojot televīzijas ēteru un tad pēkšņi lūkojoties Saeimas virzienā. Kā mēdz teikt, nekad nesaki nekad, un varbūt pie šīs prātulas pulkvedim vajadzēja pieturēties.

Taču izrādās, tā saucamais militārais eksperts ir bez pielaides Latvijas un NATO noslēpumiem. Savā uzrunā Rajevs uzsver, ka “daudzas lietas Latvijas aizsardzības nozarē šobrīd stagnē, mums nepieciešamas pārmaiņas un jauni risinājumi,”, kas varētu nozīmēt, ka viņš tēmē uz aizsardzības nozares vadību, taču grūti iztēloties potenciālā aizsardzības ministra amatā cilvēku, kuram nācās pamest dienestu, jo SAB šo pielaidi savulaik atņēmis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.