Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vēlētāji ir aktīvi  

“Pilsoniskā līdzdalība ir jūtama,” par vēlētāju aktivitāti 14. Saeimas vēlēšanās saka 293. vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētāja Sintija Auseja un piebilst, ka vairāki vēlētāji sarunās uzsvēruši – tas ir pilsoņa pienākums, kas jāpilda. To apstiprināja arī rindas, kas dienas gaitā veidojās gan pie iecirkņa Alūksnes novada pašvaldības ēkā, gan arī Alūksnes novada vidusskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Balsu nodošanu glabāšanā sākām ar pirmdienu, kad atnāca 40 cilvēki un strādājām trīs stundas. Liela aktivitāte bija ceturtdien, arī strādājām trīs stundas, līdz pulksten 12.00 bija rinda un atnāca pavisam 150 balsotāji. Arī piektdien bija liela aktivitāte un balsot ieradās 347 vēlētāji. Pulksten 16.00 iecirknis bija jāslēdz, bet balsotāji vēl nāca,” stāsta S. Auseja.

Arī šodien, vēlēšanu dienā iedzīvotāji izrādījuši lielu aktivitāti, jo rinda iecirknī ir visu laiku. Pēc pulksten 13.00 novada vēlēšanu komisijai nācies pieprasīt papildu aploksnes. Rīta pusē divreiz “uzkārusies” sistēma un tas cilvēkos radījis neapmierinātību par to, ka nav iespējams nobalsot.

“Tik daudz sarakstu nekad nav bijis, kaut ar slotu slauki,” smejas Ilgas kundze, kurai jau ir sena vēlēšanu pieredze, teic, ka savu izvēli izdarījusi nešauboties. Savukārt jaunietei Paulai Gabrānei šīs ir pirmās Saeimas vēlēšanas, kurās viņa piedalās. “Jau piedalījos pašvaldību vēlēšanās. Bija diezgan sarežģīti izvēlēties. Ilgu laiku pavadīju, pārskatot saņemtos sarakstus,” saka Paula. Viņa atzīst, ka gaidījusi šo dienu, kad varēs atbraukt uz mājām un piedalīties vēlēšanās, jo pirmo reizi tā pa īstam ieinteresējis pirmsvēlēšanu process. Nākamajai Saeimai viņa vēl uzklausīt pilsoņu vēlmes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.