Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto/video: Pededzieši iestudē laikmetīgu izrādi (papildināts)

Kas notiek, kad latvieši, kuri teātri mīl tā, ka varētu kādā ievākties uz dzīvi, savas novada teikas vai īpašos vietējos stāstus mēģina iestudēt, izstāstīt un parādīt cits citam? Izrādās, tā top kopienas teātris – pasaulē populāra skatuves mākslas forma (community theatre, applied theatre – no angļu), kas mūspusē pirmo reizi īstenosies Pededzes pagastā. Izrādes līdzautori ir paši pededzieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā visā Latvijā tapušas 10 iekštelpu un ārtelpu izrādes ar dažādu formu un saturu, atbilstoši norises vietai un kopienai. “Spilgtākie projekti bija izrāde “Sapnis Saulgriežu naktī” Pokaiņu mežā Dobeles novadā, savukārt kādā no Rīgas skolām tapa kopienas izrāde par pusaudžu attiecībām “Izdzīvot pirmdien”, ko jau būtībā var dēvēt par laikmetīgu operu,” stāsta projekta radošā producente Ieva Niedre. Tagad tāda būs arī Pededzē.

“Jābūt kādai sociāli politiskai aktualitātei un arī pozitīvam stāstam, kurā būtu interesanti iesaistīties. Tā mēs veiksmīgi nonācām pie vietējās skolas nozīmības un tās pastāvēšanas jautājuma nākotnē, kā arī Pededzes pareizticīgo kāzu tradīcijas, ko apvienojām vienā laikmetīgā izrādē,” atklāj I. Niedre. Pirmizrāde plānota 24. oktobrī Pededzē, sekojiet informācijai! Vairāk par šo neparasto izrādi var lasīt laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.