Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Vasarsvētku noskaņas Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Šodien Vasarsvētki, un Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā smaržo bērzu meijas. Jau tradicionāli svētkos baznīcu rotā Liāna Keomegi.
„Gribējas, lai šajā visiem nebūt ne vieglajā laikā ir sajūta, ka cilvēki baznīcā ir gaidīti, un par spīti apkārt notiekošajam, bailēm un depresijai, kas raksturīga šī brīža situācijai, baznīcā ienākot, viņi saprot, ka Dievs ir dzīvs un Viņā ir drošība, spēks un risinājums,” saka L. Keomegi.
Tā kā arī baznīcā koronavīrusa pandēmijas dēļ tiek ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskie drošības noteikumi, sēdvietas ir norobežotas noteiktā intervālā. Rotājot baznīcu Vasarsvētkiem, padomāts par to, lai ar bērzu zariem iezīmētu šīs vietas un lai rotājumi ir kā šķērslis – bet nevis biedējošs, bet skaists. Vēl zīmīgi, ka rotājumu nostiprināšanai kalpo krampīši pie baznīcas soliem. Kā stāsta L. Keomegi, šie krampīši jau vēsturiski domāti tieši šim nolūkam.
Baznīcas rotāšanai Vasarsvētkos, kas ir Svētā Gara svētki, izmantotas šopavasar dārzos krāšņi saziedējušās tulpes, bērzu meijas un zari, kā arī lukturīši, kas rotā baznīcu arī citos svētkos. Vasarsvētkos ar bērzu meijām gan baznīcas, gan mājas rotā tradicionāli, bet sarkanā ir Svētā Gara

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Dace Plaude un Liāna Keomegi

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.