Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ziemeļu vējos bites nemedos…

Šoreiz nebūs runa par biškopību vārda tiešākajā nozīmē, bet gan par skolām, kurās mācības neturpināsies. Tas skan tāpat kā pateikt, tu esi lieks savā pagastā, novadā arī kā šķiršanās ģimenē, bet kur paliek bērni izmesti no „stropa’’ varētu sacīt pārdoti šoreiz no savas skolas vai kāds ir pajautājis kā viņi jūtas? Kāda sajūta ir tiem vecākiem, kuri paši mācības uzsākuši kādā skolā, ne jau visiem ir mašīnas, lai savu atvasi aizvestu uz pilsētu vai tuvāk esošo mācību iestādi? Ļoti šaubos vai būs nodrošināts transports un bērni sals tiešā un pārnestā nozīmē ziemeļu vējā (gaidot transportu un svešā skolā ar citām tradīcijām).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas notiks ar skolotājiem, slēdzot skolu? Vairos bezdarbnieku skaitu? Ļoti laba pēdiņās reklāma tiem, kuri gribētu mācīties par skolotājiem. Kur tad būs tā vieta, kur strādāt, nav arī garantija, ka skolu pēc laika slēgs. Pagasti paliks tukšāki un lauki iznīks jo, kurš gan gribēs dzīvot vietā ar bērniem, kur nav pieejama skola?

Saprotu, ka naudas nav, bērnu nav un tā bez gala, nav un nav. Darba grupa nāca un izlēma, kurām skolām nevajag strādāt turpmāk, bet vai tajās skolās būs jauni pansionāti? Ļoti gribētu likt pie sirds, pirms lēmums tiks pieņemts vēlreiz pārdomāt par Malienas skolu. Nemaz nerunājot par Pededzi. To nu gan gribu likt pie sirds skolu Likteņu lēmējiem. Ja tā notiks, tad būs pazaudētas daudzas tradīcijas. Malienas skola vienīgā piemin Aleksandru Pelēci, ir jauno zemnieku skola, tā ir veselību veicinoša skola, kur tad vēl popgrupas ,,Marmelādes’’! Man bija iespēja viesoties šajā skolā, kopā sociālās aprūpes centra,, Alūksne’’ iemītniekiem un darbiniekiem. Bērni bieži uzstājās ar priekšnesumiem, bija ļoti gaidīti SAC „Alūksnē’’, vēlāk, SAC „Pīlādžos’’ jau bijušajā Mālupes skolā. Kādas sajūtas būs bērniem Pededzē, jau tā viņi ir nomalē, pierobežā, izstumtie Ziemeļu vējā. Vēl jābrīnās, kāpēc atkal apvienotajām skolām Alūksnē atkal būs jācīnās par ģimnāzijas statusa iegūšanu? Tas lai paliek lēmēju kompetencē, tikai vai tas nebūs sāpīgs akmens tiem, kuri no sirds strādāja, lai iegūtu šo statusu. Šajā baltajā klusumā viss var notikt, paliek jautājums par bitēm un ne tikai

Vai ziemeļu vējā būs medus…

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.