Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Žāvē apakšveļu līdzās bērnu rotaļu laukumam

Šāda aina vērojama diezgan regulāri no Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes “Cālis” bērnu rotaļu laukuma puses. Iedzīvotāji, kuri šajā vietā žāvē veļu, aicināti turpmāk ievērot estētiskās normas.
Foto: no personīgā albuma

Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde “Cālis” atrodas pilsētas centrā un līdzās arī dzīvojamām mājām. Jau ilgāku laiku iestādes darbinieki novērojuši, ka pretējās mājas iedzīvotāji otrpus žogam, kas norobežo bērnu rotaļu laukumu, ierīkotajā veļas žāvēšanas vietā nekautrējas izkārt arī savu apakšveļu – tā, lai tā visā godībā redzama no bērnu rotaļu laukuma puses.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vai tiešam apakšveļa jākar pret rotaļu laukumu un bērniem, kuri tajā regulāri dzīvojas, spēlējas svaigā gaisā? Šāda situācija vērojama gadu gadiem. Vai tiešām nav nekādas cieņas pret iestādi, bērniem? Ir taču ētikas normas,” norāda iestādes darbiniece. Viņa atzīst – ar iedzīvotājiem, kuri tā rīkojas, ir runājuši, lai pret bērnu rotaļu laukuma pusi apakšveļu nekar, bet tas netiekot ņemts vērā. “Lai jau žāvē apakšveļu ārā, bet to taču var izkārt arī tā, lai publiski tā nav redzama – iekārt iekšpusē, aizlokot vai citādi paslēpjot,” saka darbiniece.

Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons norāda – savulaik kārtību par veļas žāvēšanu uz balkoniem un lodžijām regulēja sabiedriskās kārtības noteikumi, bet šobrīd tie vairs nav spēkā. Tomēr jau tobrīd tie neattiecās uz individuāliem zemes gabaliem, kur var ierīkot vietu veļas žāvēšanai.

“Alūksnes novada teritorijas, ēku/būvju un apstādījumu kopšanas un uzturēšanas noteikumos, kas pašlaik ir spēkā, tagad šī norma nav atrunāta vispār. Līdz ar to tas atkarīgs no katra paša cilvēka izpratnes par estētiskajām normām. Savu apakšveļu, lai arī izmazgātu, nav pieņemts publiski izrādīt un demonstrēt. Sabiedrībā estētikas normas neviens nav atcēlis – tās joprojām ir spēkā,” saka A. Tomsons, rosinot tās ievērot arī iedzīvotājiem, kuri dzīvo un žāvē veļu līdzās bērnudārzam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.