Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vēstule Alūksnes novada domei

Redakcija ir saņēmusi iedzīvotāju vēstuli, kas adresēta Alūksnes novada domei, ar aicinājumu to publicēt arī laikrakstā. Tajā iedzīvotāji pauž savu viedokli par iecerēto jaunā depo ēkas būvniecību Alūksnē un rosina novada domi tam atrast citu vietu pilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par daudzfunkcionālā operatīvo dienestu centra celtniecību Ziemeru ielā 8 un Ziemeru ielā 4 Alūksnē

2021. gada 7. maijā Alūksnes novada dome ir pieņēmusi lēmumu par zemes gabalu Ziemeru ielā 8 un Ziemeru ielā 4, Alūksnē nodošanu valsts vajadzībām Nodrošinājuma valsts aģentūrai daudzfunkcionālā operatīvo dienestu centra – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta celtniecības vajadzībām (turpmāk tekstā – depo).

No Alūksnes novada domes publiskotās informācijas plāna izriet, ka četru operatīvo dienestu depo ēkas celtniecība tiks veikta tiešā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju Rīgas ielā 12, Alūksnē, Laurencenes ielā 2, Alūksnē, Laurencenes ielā 4-2, Alūksnē, Laurencenes ielā 4, Alūksnē, kā arī dzīvojamo māju rajona “Aizupītes” tuvumā. Ar iedzīvotājiem, kuru dzīvesvietu tiešā tuvumā paredzēta depo būvniecība, šī iecere nav apspriesta, un iedzīvotāju viedoklis nav uzklausīts. Mēs, Alūksnes iedzīvotāji, nepiekrītam depo celtniecībai daudzdzīvokļu dzīvojamo māju tiešā tuvumā sekojošu iemeslu dēļ. Depo vajadzībām paredzētais zemes gabals atrodas mazāk kā 100 m attālumā no dzīvojamajām ēkām. Paredzētā depo ēka nav biroju ēka šī jēdziena parastā izpratnē.
Tajā tiks izvietoti vairāki operatīvie dienesti, kuriem nav noteikts normēts darba laiks.
Šo dienestu mērķis ir darboties nepārtraukti. Uzskatām, ka tādā veidā tiks negatīvi ietekmēta un traucēta visu apkārtnes iedzīvotāju dzīve, tai skaitā tiesības uz atpūtu. Lūdzam ņemt vērā, ka depo paredzēts nevis viena dienesta vajadzībām, kā tas ir pašlaik, bet četru dienestu vajadzībām. Tāpēc arī operatīvo transportlīdzekļu skaits šajā teritorijā būs ievērojami lielāks, nekā šo dienestu līdzšinējās atrašanās vietas. Tāpat jāņem vērā, ka arī darbinieki nokļūšanai uz darbu izmantos privāto transportu.

Līdz ar to depo teritorijā būs ievērojama transportlīdzekļu koncentrācija un ar to saistītais piesārņojums. Tāpat jāņem vērā drošības apdraudējums, ko radīs liela skaita transportlīdzekļu, tai skaitā operatīvo transportlīdzekļu kustība dzīvojamās apbūves teritorijā. Latvijas Republikas Satversmes 115. pants garantē personas tiesības dzīvot labvēlīgā vidē. Ar to saprotamas tiesības dzīvot tīrā un sakārtotā vidē. Depo celtniecība un ekspluatācija daudzdzīvokļu dzīvojamo māju tiešā tuvumā radīs paaugstinātu antropogēno slodzi. Palielināsies piesārņojums – putekļu piesārņojums no transportlīdzekļu pravietošanās, trokšņa piesārņojums no daudzu operatīvo transportlīdzekļu kustības visu diennakti, gaismas piesārņojums no objekta apgaismojuma un operatīvo transportlīdzekļu skaņas un gaismas signāliem, traucējot naktsmieru. Mājas Rīgas ielā 12, Alūksnē otrā pusē atrodas Rīgas iela, kas ir tranzīta iela ar dzīvu transporta kustību, kas jau tā rada troksni un traucē naktsmieru. Iedzīvotāji neapšauba depo ēkas celtniecību operatīvo dienestu vajadzībām, taču lūdz Alūksnes novada domi rūpīgi izvērtēt mūsu iebildumus un atrast citu depo celtniecības vietu, ņemot vērā, ka Alūksnes pilsētā ir pietiekami daudz vietu, kas būtu tam piemērotas.

Vēstuli parakstījuši 35 iedzīvotāji no Rīgas ielas 12 daudzdzīvokļu mājas un Aizupīšu ciema

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.