Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vēlas lētāku maksu autobusa biļetēm

Foto: Autotransporta direkcija

Seniore no Alūksnes nesen vērsās redakcijā ar lūgumu – pajautāt Alūksnes novada pašvaldības vadībai, vai būtu iespējams, ka pavasara/vasaras sezonā pensionāriem samazinātu cenas pilsētas sabiedriskajā transportā? “Biļetes cena tagad ir 0,70 eiro, bet, ja tā būtu kaut vai 0,40 eiro, braucēju noteikti būtu vairāk, jo tagad autobusi ir gandrīz tukši,” domā sieviete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildi taujājām Alūksnes novada domes priekšsēdētājam Arturam Dukulim. “Sabiedriskā transporta biļešu cenas reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos, Alūksnes novadā tādi ir visi, arī pilsētas teritorijā kursējošie, nosaka valsts SIA “Autotransporta direkcija” ar Sabiedriskā transporta padomes, kas ir Satiksmes ministrijas institūcija, lēmumu,” norāda priekšsēdētājs un saka, ka pašvaldībām ir tiesiska iespēja izdot saistošos noteikumus, kuros nosaka atvieglojumus kādām pasažieru grupām un to piemērošanas kārtību. “Taču, tā kā Alūksnes novadā visi sabiedriskā transporta maršruti ir ar vienādu nozīmi – reģionāli vietējas – tas nozīmē, ka šādi atvieglojumi tad būtu attiecināmi uz visiem sabiedriskā transporta maršrutiem, ne tikai atsevišķi pilsētas teritorijā kursējošajiem.

Ja pašvaldība noteiktu šādus atvieglojumus, tad starpība starp pilno biļetes cenu un noteiktajiem atvieglojumiem būtu jāfinansē no pašvaldības budžeta. Lai varētu lemt par atvieglojumiem, vajadzētu veikt aprēķinus par to, kāda varētu būt summa, ko veido minētā starpība. Līdz ar to šāda jautājuma izskatīšana būtu jāplāno līdztekus jauna pašvaldības budžeta sagatavošanai,” saka A. Dukulis.

Viņš arī atgādina, ka Alūksnes novada pašvaldība nodrošina skolēnu pārvadājumus, organizējot tos ar pašvaldības un sabiedrisko transportu, un pilnībā apmaksā braucienus nokļūšanai uz un no izglītības iestādēm novadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. “Ja pašvaldība noteiktu šādus atvieglojumus, tad starpība starp pilno biļetes cenu un noteiktajiem atvieglojumiem būtu jāfinansē no pašvaldības budžeta ” – izcils teikums, kas norāda kādām BŪTU JĀBŪT PAŠVALDĪBAS PRIORITĀTĒM: primāri uzlabota dzīve pašiem iedzīvotājiem, pēc tam tūristu prieku apmierināšana.

    Šāda plānošana, lemšana par finansiālajām izmaksām netika novērota jaunā dienvidu tornīša atjaunošanas procesā, vai citu pilssalas tūristu izpriecu finansēšanā……. bet kad naudu un finansējumu lūdz Alūksnes pensionārs- naudas vairs nav!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.