Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ūdens padeves laiku pagarinās

Foto: pixabay.com

Redakcijā vērsušies vairāki kooperatīvās sabiedrības “Sīļi -1”, Alūksnē, mazdārziņu saimnieki, izsakot neapmierinātību ar to, ka sezonā ik vakaru par agru atslēdz koplietošanas ūdeni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Strādājošam cilvēkam tas ir ļoti neērti. Pēc darba laika beigām “Sīļos” nokļūstu aptuveni pulksten 19.00, bet reizēm ūdeni atslēdz jau pulksten 21.00. Tikko esmu sākusi strādāt, tā ūdens beidzas. Tas taču nav domāts tikai senioriem, kuri visu savu brīvo laiku pavada mazdārziņā, jo maksājam taču visi vienādi,” pauž kāda mazdārziņa saimniece.

Sabiedrības “Sīļi – 1” valdes priekšsēdētājs Valfrīds Vilks, informēts par esošo situāciju, atzīst, ka patiešām vakaros koplietošanas ūdens dārzos ir atslēgts, bet tā padeve atkal atjaunota pulksten 7.00 no rīta. “Jau otro gadu esam pieņēmuši lēmumu naktī koplietošanas ūdens padevi noslēgt. Šis ūdens ir paredzēts vienīgi dārzu laistīšanai, tādēļ naktī to nevajag. Sabiedrības teritorijā uzstādītais hidrofors nav tik jaudīgs, tā tvertne ir tikai vienu kubikmetru liela. Hidrofors nevar nodrošināt ūdeni pietiekamā daudzumā arī automašīnu mazgāšanai, veļas mazgāšanai, tualetes lietošanai un citam. Pie tam, naktī to izmanto, iespējams, pāris dārza mājās, bet elektrība tiek tērēta nelietderīgi, hidroforam automātiski ik pa brīdim ieslēdzoties,” skaidro V. Vilks. Tāpat mazās jaudas dēļ bieži vien atsevišķos dārzos nav pietiekama spiediena ūdensvados, jo citi mēdz mazgāt automašīnas, uzstādīt dārza strūklas un tērēt ūdeni citiem nolūkiem. Jāņem vērā, ka ierīkotā ūdensvada sistēma ir krietni vien novecojusi, kas arī rada ne mazums problēmu.

Taču valdes priekšsēdētājs atzīst, ka situāciju izprot, un apsola, ka turpmāk mazdārziņos “Sīļi – 1” saimnieku ērtībām koplietošanas ūdens būs pieejams no pulksten 7.00 rītā līdz pat pulksten 23.00 vakarā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.