Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Satraukti par koku zāģēšanu

Lasītāja foto

Alūksnieši vienmēr asi reaģējuši uz koku izzāģēšanu pilsētā. “Vai jūs varētu noskaidrot, kādēļ nogriezta liepa pilsētas centrā starp poliklīniku, “RD veikalu” un viesnīcu “Ierullē”. Koka celms par bojājumiem neliecina. Putni arī nupat jau sāk ligzdošanu,” šādu jautājumu redakcija nesen saņēma no laikraksta lasītājas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai rastu atbildi, vērsāmies pie Alūksnes novada pašvaldības ainavu arhitektes Andas Klints. A. Klints laikrakstam atklāja, ka pašvaldība nav šīs zemes īpašnieks, tādēļ lēmumu par liepas nozāģēšanu tā nav ierosinājusi. “Pašvaldībā saņēmām iesniegumu no zemes īpašnieka, kura identitāti neesam tiesīgi atklāt, par to, ka viņš savā zemē vēlas nocirst koku. Arborists minēto koku apsekoja un to atzina par bojātu. Veicām arī koka fotofiksāciju un konstatējām, ka tas patiešām ir bīstams. Kad koku nozāģēja, atklājās, ka tā iekšējā serde pilnībā ir tukša, lai arī ārēji no vienas puses izskatījās, ka koks ir vesels. Bet, skatoties no otras puses, atšķēlums kokam bija diezgan pamatīgs, lai liktu domāt, ka tas tomēr ir bojāts,” skaidro A. Klints.

Šopavasar Alūksnes novada pašvaldība ar intensīvu koku zāģēšanu neaizraujas, saka ainavu arhitekte. Notiek koku kopšana, izgriežot sausos zarus. “Atsevišķas vietas esam piekopuši Tempļa kalnā, izgriežot nevis lielos kokus, bet krūmāju. Šī ir tūristiem svarīga un pilsētā vēsturiska vieta, tādēļ to rūpīgi apsekojam, pirms izlemjam veikt kādas darbības,” atzīst A. Klints.

Ainavu arhitekte norāda, ka tāpat ir arī kapsētas teritorijā, kur jau rudens pusē un ziemā atzīmēti vairāki bīstami un potenciāli bīstami koki, daļa no tiem arī nozāģēti, jo tagad, pavasarī, sāksies putnu ligzdošana un būs liegums zāģēt kokus.
Jautāta, vai šogad Alūksnes teritorijā plānots iestādīt arī jaunus kokus, ainavu arhitekte atbild apstiprinoši. “Šogad vēlamies vairāk piestrādāt pie pilsētas apzaļumošanas, veikt aptuveni 20 jaunu krāšņumkoku un krūmu stādīšanu. Saraksts ar vietām, kur to darīsim, vēl pilnībā nav gatavs, bet dažas vietas, kur tas notiks, ir zināmas. Piemēram, jau pērn nogāzīti parka ieejā no Vējakalna ielas puses, kas robežojas ar privātajiem īpašumiem, apstādījām ar dažādām parasto filadelfu šķirnēm. To šogad plānojam papildināt ar vairākiem šāda veida košumkrūmiem. Esam iecerējuši arī papildināt ozolu birzīti pie Alūksnes Mazajiem kapiem un citur,” stāsta A. Klints

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.