Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rosina ierīkot dzīvnieku kapsētu

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

Redakcijā saņēmām lasītāja jautājumu, kāpēc Alūksnē nav dzīvnieku kapsētas. Viņš norādīja, ka citās pilsētās dzīvnieku kapsētas ir, un, iespējams, tādu varētu izveidot arī Alūksnes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domā par kapsētu

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa skaidro: “Atbildot uz iedzīvotāju jautājumu par dzīvnieku kapsētu, pašvaldība ir noslēgusi sadarbības līgumu ar biedrību “Astes un Ūsas”, kas paredz, ka biedrībai ir pienākums savākt klaiņojošā mirušā dzīvnieka atliekas un utilizēt tās. Utilizācijas process norit stingrā Pārtikas un veterinārā dienesta uzraudzībā.”
Pašvaldības pārstāve norāda, ka Alūksnes novada pašvaldība jaunajā teritorijas plānojumā ir paredzējusi vietu dzīvnieku kapsētai Liepnas pagastā, bet par tās ierīkošanu vēl nav nolemts. Pašlaik tuvākā dzīvnieku kapsēta atrodas Gulbenes novadā.

Nejūt nepieciešamību

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības “Astes un Ūsas” vadītāja Elīna Dambe domā, ka ikviens entuziasts var realizēt šo ideju, tomēr biedrība nav gatava to īstenot ikdienas lielā darbu apjoma dēļ.

“Patversmei nav bijusi vajadzība pēc šāda pakalpojuma, jo pēc likumdošanas mums ir sava noteikta kārtība, kā mēs dzīvniekus utilizējam. Šo kārtību stingri uzrauga, jau sākot ar to, kur mēs liekam mirušos dzīvniekus, tostarp tos, kuri ir sabraukti uz ceļa. Līdz ar to neizjūtam nepieciešamību pēc speciālas kapsētas. Ja kādam ir vajadzība cieņpilni apbedīt savu mīļdzīvnieku, tad to var izdarīt Gulbenes novadā, arī tas ir variants. Iespējams, iedzīvotājs, kurš vērsās redakcijā, varētu arī būt tas, kurš uzņemsies rūpi par šo ideju un attīstīs šo iniciatīvu. Tas nav neizdarāms,” komentē E. Dambe.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.