Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Meklē internetā un aizpildi pats!

Attālinātais darbs radījis raizes ne vienam vien cilvēkam šajā laikā. Kādam Alūksnes iedzīvotājam, kuram diemžēl datorprasmes nav ļoti labas, radušās domstarpības ar Būvvaldi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme


Vai darbinieki kompetenti?

Laikraksta redakcijā iesūtītais iedzīvotāja jautājums ir par Alūksnes novada pašvaldības Būvvaldes pārstāvju darba pienākumiem. “Vai, strādājot attālināti, tas nozīmē, ka viņiem nekas nav jādara? Tā kā ar internetu esmu uz “jūs”, vai tiešām ir adekvāti pateikt cilvēkam, kurš lūdz palīdzību – meklējiet internetā, lasiet rokasgrāmatu. Es nodrošinu visu dokumentāciju, visu pieejamo informāciju, vai tiešām man ir jāpilda n – tās tabulas, kuras redzu pirmo reizi dzīvē.
Man, cilvēkam, kurš nav šīs specialitātes pārstāvis, nav ne mazākās saprašanas par šīm lietām, vai tiešām Būvvaldes kantorī to nevar izdarīt? Turklāt tur nestrādā viens darbinieks, lai darba apjomi būtu grandiozi. Vai tomēr darbinieki nav kompetenti savās jomā un tādēļ liek cilvēkiem pašiem cīnīties?”

Neizstrādā būvniecības dokumentāciju
Iedzīvotājam atbildi sniedz Sandra Smildziņa, Alūksnes novada pašvaldības Būvvaldes vadītāja, galvenā arhitekte: “No saņemtās informācijas īsti nav skaidrs, ko persona ir vēlējusies, lai Būvvalde tās vietā aizpilda. Ja runa ir par Būvniecības informācijas sistēmu (BIS), tad Būvvaldes kompetencē nav izstrādāt projekta dokumentāciju. To dara pats būvniecības ierosinātājs vai tā pilnvarotā persona (atbilstošā projektēšanas vai būvniecības jomā sertificēta persona).
BIS ir valsts izstrādāta sistēma, kur persona, ierosinot būvniecību, personalizējas caur valsts un pašvaldības vienoto pakalpojumu portālu www.latvija.lv ar personas identifikāciju apstiprinošu rīku. Būvvalde nevar strādāt privātas personas personalizētā vietnē. BIS sistēmas izstrādātājs ir izveidojis lietotāja rokasgrāmatu, kura ir pieejama www.bis.gov.lv.

Ja atbilstoši būvniecības normām noteiktajam persona ir tiesīga pati izstrādāt būvniecības dokumentāciju, tai ir jāiepazīstas ar visām būvniecības normām un, iesniedzot dokumentāciju Būvvaldē, jāapliecina, ka tā atbilst esošajiem normatīvajiem aktiem. Būvvalde nav tiesīga personas vietā izstrādāt būvniecības dokumentāciju. Būvvalde ir kontrolējošā institūcija, tās kompetence ir noteikta Būvniecības likuma 12. pantā un Būvvaldes nolikumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā valstī noteikto ārkārtas situāciju un attālinātā darba nosacījumu, un, lai nodrošinātu personu drošību, konsultācijas šobrīd tiek sniegtas attālināti.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.