Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mazpulks Alūksnē ierīko Dabas dārzu

Alūksnes novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursā šogad atbalstīts “Alūksnes mazpulka” projekts, kura mērķis bija izveidot Alūksnes dabas dārzu ar tējām un garšaugiem pie Sabiedrības centra, lai cilvēki, kuriem mājās nav dārza, varētu laipni atnākt un paņemt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ne visiem alūksniešiem ikdienā ir pieejama vieta, kur iegūt garšaugus vai tos izaudzēt. Vēlamies parādīt, ka arī mazās vietās ir iespēja to darīt. Alūksne ir zaļa pilsēta, ko gribam padarīt vēl zaļāku. Ar šo projektu veicināsim mazpulka atpazīstamību, popularizēsim organizācijas misiju, vīziju un vērtības.

Viena no mazpulka pamatvērtībām ir labi padarīts darbs. Projekta realizēšanas laikā mazpulcēnu čaklās rokas palīdzēja izveidot kastes augiem, sastādīja dažādus garšaugus, vairāku veidu piparmētras, rūpējas par tiem karstā vasarā (palīdz arī brīvprātīgie ukraiņi, seniori).

Mazpulcēni aktualizē veselīga uztura nozīmi. Informācijas stendos, kas novietoti pie tējas un garšaugu kastēm, var uzzināt gan garšaugu nosaukumus, gan izskatu, gan to, kādu labumu tie dod mūsu organismam, lai mēs būtu stipri un veseli. Cerams, ka mēs iedvesmosim veidot garšaugu dārziņus pilsētas vidē, sakopt vidi, dalīties ražā ar citiem. Jo mūsu Dabas dārzā iespēja visiem interesentiem paņemt līdzi garšaugus, ievākt tējas. Arī ABJC vasaras nodarbību dalībnieki tika iepazīstināti ar dažādiem augu stādiem. Vienalga, vai esi vietējais vai ciemiņš Alūksnē, visi laipni gaidīti lietot Dabas dārza labumus. Man uz galda ir glāze ūdens ar mētras lapiņām no Alūksnes Dabas dārza, un Tev?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vivita Silirova, projekta īstenotāja

Projekta sadarbības partneri:

● Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs, NVO atbalsta centra organizācijas – nodrošināja vietu Dabas dārza izvietošanai pie Sabiedrības centra ēkas, atbalstīs Dabas dārza atklāšanā.

● Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs – palīdz ar materiālu izdrukām, kas nepieciešamas projekta publicitātes nodrošināšanai un informācijai par Dabas dārzu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” – atbalstīja ar līdzmaksājumu kastu izgatavošanas materiāliem.

● No biedrības “Latvijas Mazpulki” saņēmām norādes ar augu nosaukumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.