Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kur palicis tērpiem piešķirtais finansējums?

Foto: no arhīva

Šādu jautājumu redakcijā saņēmām no kādas Jaunalūksnes pagasta jauktā kora “Ezerlāse” dalībnieces, kura savu vārdu laikraksta slejās nevēlējās atklāt. “Bijām informēti, ka Alūksnes novada pašvaldība mums piešķīrusi finansējumu jaunu tērpu iegādei, 150 eiro katram dalībniekam jauna koncerttērpa iegādei. Jau sākām izraudzīties iespējamos variantus, taču tad tas viss apklusa. Kur palika šim nolūkam korim piešķirtie pašvaldības finanšu līdzekļi?” jautā kora dalībniece un lūdz redakciju to skaidrot. Lai rastu atbildi uz šo jautājumu, vērsāmies pie Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Kultūras un sporta nodaļas vadītājas, kultūras darba speciālistes Sanitas Eglītes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atvēlēta konkrēta summa

“Jauktais koris “Ezerlāse” iepriekšējā plānošanas periodā bija dibināts no jauna. Tolaik, 2018. gadā, kad visiem amatiermākslas kolektīviem kopumā trīs gadu periodā pašvaldība piešķīra vairāk nekā 60 000 eiro jaunu tērpu iegādei, “Ezerlāse” no šīs summas jaunus tautas tērpus saņēma par 12 375 eiro, iegādājoties pilnu tautas tērpu komplektu gan sievietēm, gan vīriešiem. Pagājušajā gadā viņi bija pieteikušies jaunu koncerttērpu – kleitu, tauriņu, vestu un kreklu – iegādei, tomēr korim tērpiem nepieciešamā nauda vēl netika piešķirta,” stāsta S. Eglīte.

Nodaļas vadītāja skaidro, ka 2019. gadā Alūksnes novada pašvaldība izveidoja noteikumus, kuros nosaka kārtību par finansējuma piešķiršanu koncerttērpu un tautas tērpu iegādei vai darināšanai amatiermākslas kolektīviem ceļā uz Dziesmu svētkiem, nosakot trīs gadu periodu, kurā finansējumu var piešķirt, vadoties no tā, cik liels budžets tobrīd pašvaldībai ir pieejams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“2020. gadā tērpu iegādei vai darināšanai periodā no 2021. līdz 2023. gadam pieteikumu par jaunu tērpu iegādi vai papildināšanu pašvaldībā iesniedza 29 amatiermākslas kolektīvi par kopējo summu 69 777 eiro. Pēc iepriekš minētajiem noteikumiem, katram kolektīvam šim nolūkam iespējams saņemt ne vairāk kā 5000 eiro un ne vairāk kā 150 eiro uz vienu dalībnieku. Pielāgojoties noteikumiem, pašvaldības atlicināmā summa minēto trīs gadu periodā noapaļota līdz 63 000 eiro. 2021. gads bija pirmais, kad amatiermākslas kolektīviem jau bija iespējams saņemt pašvaldības atbalstu tautas un skatuves tērpu iegādei, tomēr dome nolēma šim mērķim neatvēlēt nevienu eiro, pārceļot nepieciešamo naudu piešķiršanai 2022. un 2023. gadā,” stāsta S. Eglīte.

Šogad piešķir trešo daļu

Alūksnes novada pašvaldības 2022. gada budžets ir apstiprināts, un nolemts šogad amatiermākslas kolektīviem tērpu darināšanai, šūšanai vai iegādei atvēlēt 20 000 eiro. “Protams, visus kolektīvus vienā gadā apģērbt nav iespējams, tādēļ notiek vērtēšana, kur vērā ņemti vairāki kritēriji. Jāsaprot, cik kvalitatīvi kolektīvi ir apģērbti kopumā, kādu atbalstu amatiermākslas kolektīvs no pašvaldības saņēmis jau līdz šim, vai nepieciešami tautas vai skatuves tērpi, vai notiks piedalīšanās Dziesmu svētkos, kādu repertuāru kolektīvs apguvis, kā arī citus aspektus. Svarīgi arī tas, vai kolektīva tērpu papildināšanai nepieciešams obligāts pirkums, kas pašvaldībai jānodrošina, kā, piemēram, austi lakati, vai nē. Kuriem Alūksnes novada amatiermākslas kolektīviem sadalīt šogad budžetā šim nolūkam atvēlētos 20 000 eiro, dome vēl lems,” atklāj kultūras darba speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārējā tērpiem paredzētā summa 43 000 eiro apmērā ir pārcelta uz 2023. gadu, un tie kolektīvi, kuri naudu tērpu iegādei nesaņems šogad, finansējuma ieguvei varēs pieteikties atkal nākamgad.

“Pašvaldības attieksme pret amatiermākslas kolektīviem tērpu ziņā nav peļama, kopumā šim nolūkam atvēlēts samērā liels ieguldījums, domājot arī par to, lai nākamajiem Dziesmu svētkiem alūksnieši sagatavotos godam,” saka S. Eglīte.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.