Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kāpēc noņemts vides objekts?

Marija no Alūksnes ar redakcijas starpniecību vēlas noskaidrot, kāpēc Alūksnē, Lielā Ezera ielas skvērā, noņemts vides objekts – Latvijas kontūrā izvietoti stabiņi, kas simboliski atrodas katrā Latvijas pilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pirms diviem gadiem Alūksnes pilsētas svētku laikā, skvērā Lielā Ezera ielā, atklāja jauno vides objektu “Alūksne – Latvijas virsotnē”, kas uzskatāmi apliecina, ka Alūksne ir Latvijas augstākā pilsēta, jo tās augstākais punkts, Tempļakalns, sasniedz 217 metrus virs jūras līmeņa. Toreiz arī iedzīvotāji atsaucās Alūksnes novada pašvaldības, Alūksnes un Apes novada fonda aicinājumam un ziedoja naudu šī vides objekta izveidei. Daļa līdzekļu tika ieguldīta arī no pašvaldības budžeta.

Lai gan sabiedrībā šis vides objekts raisīja dažādas diskusijas, šis objekts piesaistīja gan alūksniešu, gan pilsētas iebraucēju uzmanību, cilvēki tur gāja meklēt savu pilsētu, fotografējās pie tā. Skvērā šī objekta tagad vairs nav. Kādēļ? Noņemts ir uz laiku, jo tiek atjaunots, vai noņemts pavisam?” jautā vērīgā alūksniete.

Alūksnes novada pašvaldībā laikraksts noskaidroja, ka par vides objekta noņemšanu lēmums pieņemts, jo tā izskats un stāvoklis laikapstākļu un klimata ietekmē bija būtiski pasliktinājies. “Kā redzams attēlos, gan krāsa, gan uzlīmes bija pamatīgi noplukušas un saplaisājušas. Objekta uzstādīšanas brīdī šie koka stabiņi netika speciāli apstrādāti, lai aizkavētu bojāšanos, līdz ar to pieņemts šāds lēmums. Vides objekta slikto stāvokli no attāluma nevarēja manīt, tomēr tuvumā defekti bija ļoti labi saskatāmi,” skaidro pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa piebilst, ka šie baļķi ir atkārtoti izmantoti dekoratīvajā ugunskurā Jāņos pie Alūksnes Jaunās pils. Savukārt pašvaldības ainavu arhitekte sola, ka jauns vides objekts būs, bet tā atrašanās vieta vēl nav zināma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.