Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kādēļ nozāģēja liepas?

Alūksnē, Helēnas ielas posmā no Pilsētas bulvāra krustojuma līdz veikalam “Agre”, nozāģētas vairākas ielas malā augošās liepas. Tuvējo māju iedzīvotāji vaicā – kādēļ tas bija jādara? Koki bija slimi vai traucēja kādiem darbiem?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Konkrētajā Helēnas ielas posmā ir problēma ar auto novietošanu, varbūt pēc koku nozāģēšanas tur paredzēts veidot kabatas automašīnu novietošanai? Ziemas sezonā nedrīkst auto novietot Pilsētas bulvārī posmā gar māju numur 1, tādēļ tās liek uz Helēnas ielas, kur satiksme gan ir intensīvāka,” stāsta alūksniete.

Alūksnes novada pašvaldības apstādījumu aizsardzības komisijas priekšsēdētāja Inese Randa skaidro, ka liepu nozāģēšanu Helēnas ielas posmā (no krustojuma ar Pilsētas bulvāri virzienā uz Dārza ielu) saskaņā ar Alūksnes novada pašvaldības apstādījumu aizsardzības komisijas lēmumu veica pašvaldības aģentūra “Spodra”. “Pašvaldībā ar iesniegumu atkārtoti vērsās dzīvojamās mājas Helēnas ielā 58, Alūksnē, iedzīvotāji, lūdzot izvērtēt iespēju nozāģēt pie dzīvojamās mājas tuvu augošās liepas, kas noēno dzīvokļus, radot iedzīvotājiem nelabvēlīgus dzīves apstākļus. Apsekojot iesniegumā minētos kokus, komisija secināja, ka liepas, kas stādītas kā ielu rindu stādījumi pirms vairākiem gadu desmitiem, ir mehāniski bojātas, to stumbros izveidojušies dobumi, trupe, kā arī secināts, ka liepu vainagi traucē pārredzamību ielu krustojumā, tādējādi apdraudot infrastruktūras, cilvēku un autotransporta drošību,” pamato I. Randa.

Posmā, kur nozāģēti koki, nav plānoti būvniecības darbi. Vērts piebilst, ka apstādījumu aizsardzības komisija apsekojusi arī citus liepu rindu stādījumus, izvērtējot kokus, kas bioloģiski, mehāniski bojāti, nepareizi vainagoti, kāds ir to dzīvotspējas potenciāls, dendroloģiskais un ainaviskais nozīmīgums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.