Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iesaka izvēlēties atbilstoša stipruma klases aku vākus

Attēlam ilustratīva nozīme

Atbildot uz lasītāju jautājumu, 19. oktobra laikraksta numurā publicējām Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Spodra” direktora Jāņa Pūpola skaidrojumu, kādēļ vēl joprojām nav salaboti kanalizācijas aku vāki, kas, pārvietojoties ar transporta līdzekļiem pa ielām, īpaši Pils un Jāņkalna ielu, rada nepatīkamu skaņu. Publikācija lasītājus neatstāja vienaldzīgus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atsaucoties uz publicēto, lūk, ko redakcijai raksta alūksnietis Māris Fausts: “Ar lielu interesi izlasīju jūsu rakstu “Aku vāki arvien vēl klaudz” 19. oktobra laikrakstā. Jāņa Pūpola vērtējums, ka aku vāki intensīvā smagā transporta plūsmas ietekmē ir deformējušies, rada jautājumus. Var saprast, ka atkal ir uzvarējis lētākais piedāvājums. Vāki nav nav bijuši paredzēti attiecīgajai slodzei vai nekvalitatīvi, vieglāki, tātad arī lētākie, kas neiztur smagā transporta slodzi. Informācijai vēlos pastāstīt, ka izšķir trīs aku lūku (vāku) stipruma klases: 12,5 tonnas, 25 tonnas un 40 tonnas.
Lūk, tieši šie 40 tonnu klases vāki ir paredzēti ceļiem, pa kuriem pārvietojas arī smago automobiļu transports. Tātad, iebūvējot kvalitatīvus pareizos 40 tonnu klases vākus, vāku deformācijai nevajadzētu būt.” Viņš norāda, ka pareizi iebūvējot, vāki nedrīkst sēsties, tiem jābūt vienā līmenī ar ielas asfalta segumu.
“Tātad, izvēloties lētāko piedāvājumu, sagaidāms, ka vāki laika gaitā deformēsies, iegrims un grabēs. Pie tam, vāku graboņa bija novērojama visā ielas ekspluatācijas laikā, ne jau tikai tagad. Nekvalitatīviem vākiem nekādi “gumijoti materiāli” nepalīdzēs,” pārliecināts ir M. Fausts. Cerams, veicot solīto ielu asfalta seguma virskārtas atjaunošanu Alūksnē nākamgad, pašvaldības aģentūra “Spodra” ņems vērā M. Fausta ieteikumus un aku segumam izvēlēsies atbilstošas stipruma klases vākus, lai neatkārtotos līdzšinējā situācija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.