Reklāma

Ieplūst nevis kanalizācijas, bet lietus ūdeņi

KAS IEPLŪST EZERĀ? Uz Alūksnes ezera pusi vērstā notekcaurule iepretim Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas teritorijai Alūksnē. Foto: Loreta Jargane


Laikraksta redakcijā vērsās lasītājs, kuram šķiet, ka no Alūksnes Kājnieku skolas Alūksnes ezerā ietek kanalizācijas ūdeņi. “Alūksnes muižas parka teritorijā gar Alūksnes ezeru un Alūksnes Kājnieku skolu, izveidots celiņš. Vairākos posmos novērots, ka izveidotas notekcaurules, kas aizvada ūdeni tieši ezerā. Vienai no tām ir arī kanalizācijas aka. Tad jau pavisam noteikti tie nav lietus notekūdeņi. Ja kāds privātais tā rīkotos, jau sen būtu noštrāfēts,” vēsta lasītājs un lūdz jautājumu noskaidrot.

Atsaucoties uz laikraksta redakcijas iesūtīto jautājumu, Valsts aizsardzības militāro objektu iepirkumu centra 4. Reģionālā pārvalde veica iesūtītajā fotofiksācijā norādītās vietas apsekošanu dabā un sniedza atbildi, ka ezerā neieplūst kanalizācija. “Tur ieplūst lietus notekūdeņi, kuri sakrājas no Kājnieku skolas teritorijas, kā arī no Alūksnes muižas parka teritorijas. Lasītāju mulsinošā aka ir lietus ūdens pārplūdes aka, kas izbūvēta, lai izveidotu lēzenu un vienmērīgu lietus ūdens plūstamību līdz konkrētajai vietai,” skaidro Nacionālo Bruņoto spēku Kājnieku skolas Administratīvās nodaļas vecākā speciāliste Jolanta Žuržiu.

Objektā lietus ūdens kanalizācija un notekūdeņu grāvji ir izbūvēti atbilstoši Būvniecības likumam un Ministru kabineta noteikumiem “Par piesārņojošo vielu emisiju ūdenī”. “Paldies laikraksta lasītājam par to, ka viņš ir vērīgs un viņam rūp Alūksnes ezers. Arī Kājnieku skolai tas ir svarīgs,” saka Kājnieku skolas pārstāve.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.