
Alūksnē turpinās darbi Pils ielas posmā no Kolberģa ielas līdz Kalnadruvu ielai. Satiksmi šobrīd regulē luksofors, un, lai gan ceļa atjaunošana ir gaidīts un pozitīvs notikums, tam ir arī sava ēnas puse – šoreiz par autovadītāju attieksmi.
Uģis Lapiņš ar ģimeni ikdienā dzīvo Rīgā, taču vasaras brīvlaikā kopā ar bērniem uzturas Kalnadruvās. Viņi devās šīs vasaras pirmajā velosipēdu izbraucienā no Kalnadruvām uz pilsētas pusi, tomēr šī pieredze atstāja negatīvu pēcgaršu. “Vispirms jānorāda, ka luksofora organizācija nav pareiza – ar velosipēdu posmu paspēt izbraukt nav iespējams. Ko dara autovadītāji? Braucot garām, viņi skatās, kas tie par “brīnumiem” uz riteņiem, daži pat uztaurē, biedējot bērnus. Nevienam satiksmes dalībniekam nav patīkami, ja pēkšņi no mugurpuses uztaurē. Ceļš mums visiem ir viens, un visi satiksmes dalībnieki ir vienlīdzīgi. Kur steigties? Pacieties šo nelielo posmu! Jā, ir remontdarbi, un visiem jāpaciešas, bet kāpēc man kā riteņbraucējam būtu jābrauc nost, lai atvēlētu ceļu automašīnai?” pārdomās dalās Uģis.
Viņš savulaik bija viens no aktīvistiem, kurš vērsās Alūksnes novada pašvaldībā ar iesniegumu par veloceliņa izbūvi. “Esmu priecīgs, ka darbi ir uzsākti. Patiesībā nemaz necerēju, ka mani bērni kādreiz varēs braukt pa šo veloceļu, taču varēs. Remontdarbi tuvojas noslēgumam, un es ticu, ka viss būs labi, tomēr satrauc tieši autovadītāju attieksme. Vai Alūksnē nezina, ka velosipēdisti arī ir satiksmes dalībnieki? Vēlētos, lai Alūksne kļūtu par pilsētu, kur droši var braukt ar velosipēdu. Šobrīd tā nav un tieši autovadītāju dēļ. Automašīnu vadītājiem nevajadzētu domāt, ka ceļš pieder tikai viņiem – arī riteņbraucēji ir ceļu satiksmes dalībnieki,” saka Uģis un aicina visus uz ceļa būt draudzīgiem un cienīt vienam otru.
Es ar esmu ievērojis neadekvātus autovadītājus,(ceļa karaļus) Braukšanas kultūra pakaļā.