Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes mazdārziņu jaunajos atkritumu laukumos maz marķēto maisu

Portāla “Alūksniešiem.lv” un laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” lasītāji ziņo, ka mazdārziņos, “Sīļu” teritorijā, dažāda veida maisos salikti sadzīves atkritumi un novietoti uz speciāli izveidotajām platformām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš jau rakstījām, ka šīs platformas septembrī Alūksnes mazdārziņu teritorijā – ne tikai “Sīļos”, bet arī “Kalnadruvās” un “Pullanā” – izvietoja SIA “Pilsētvides serviss” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību. Laukumos iedzīvotāji aicināti novietot tikai uzņēmumā iegādātus speciālus maksas maisus, kas pildīti ar sadzīves atkritumiem. Dzīvē tā gan nenotiek, atkritumi tiek likti citos maisos, kas nav pirkti par maksu. Lasītāji arī ziņo, ka “Kalnadruvu” teritorijā šīs platformas jau noņemtas.

SIA “Pilsētvides serviss” Malienas reģiona vadītāja Ineta Ivašenko skaidro – mazdārziņu iedzīvotāji aicināti līdz 2021. gada 1. aprīlim slēgt līgumus par sadzīves atkritumu izvešanu. “Pašlaik iedzīvotāji jau aktīvi nāk pie mums uz klientu apkalpošanas centru Alūksnē un slēdz sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgumus tā dēvētajai maisu sistēmai par šīm mazdārziņu teritorijām. Uz šo brīdi tie ir 10 līgumi – uzskatām to par patiesi labu aktivitāti un rezultātu līdz šim.

Pašvaldības lēmums sakārtot šīs teritorijas un aicināt iedzīvotājus slēgt līgumus par atkritumu apsaimniekošanu mazdārziņos bija pareizs, jo atkritumus rada jebkura persona, kaut vai nelielā apjomā, un to var redzēt arī pēc novietotajiem maisiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cerams, ka šajās mazdārziņu teritorijās dzīvojošie un saimniekojošie Alūksnes novada iedzīvotāji kļūs arvien apzinīgāki, slēgs līgumus un iegādāsies marķētus SIA “Pilsētvides serviss” maisus,” saka I. Ivašenko.

Viņa atgādina – jaunu līgumu nevajag slēgt tiem, kuriem jau ir līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu privātmājā vai dzīvoklī. Šie iedzīvotāji var iegādāties tikai marķētus maisus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.