Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aku vāki arvien vēl klaudz

JOPROJĀM AKTUĀLI. Par klaudzošajiem kanalizācijas aku vākiem laikrakstā rakstīts jau vairākkārt, tostarp publicēts speciālista viedoklis, kurš skaidro, kādēļ šāda problēma rodas. Pērn jūnijā fiksējām, ka daži aku vāki tiek laboti (attēlā), taču labojamā vēl daudz.
Foto: no laikraksta arhīva

Alūksnieši vairākkārtīgi vērsušies redakcijā ar lūgumu laikraksta lappusēs skaidrot to, kādēļ vēl joprojām nav salaboti kanalizācijas aku vāki, kas, pārvietojoties ar transporta līdzekļiem pa ielām, īpaši Pils un Jāņkalna ielu, rada nepatīkamu skaņu un sajūtas. Arī redakcija par to jau vairākkārt interesējusies pie atbildīgajām amatpersonām. Atsevišķās vietās defekts novērsts, tomēr vēl daudzās vietās situācija nav mainījusies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pirms aptuveni diviem gadiem novēroju, ka klaudzošos kanalizācijas aku vākus laboja Pils ielā netālu no tirdzniecības centra “Maxima”. Tomēr vēl joprojām tie rada skaņu, it kā automašīnas pārvietotos pa dzelzceļa sliedēm teju vai visas Pils ielas garumā. To pašu esmu novērojis arī uz Jāņkalna ielas. Kad beidzot atbildīgās amatpersonas šo defektu novērsīs?” jautā arī alūksnietis, kura vārds ir redakcijas rīcībā.

Lai meklētu atbildi uz šo jautājumu, vērsos pie Alūksnes novada domes Īpašumu nodaļas vadītāja Inga Berkuļa. Viņš atbildēja, ka pienākums uzturēt kārtībā Alūksnes ielas ir pašvaldības aģentūrai “Spodra”, kas tad arī visdrīzākajā nākotnē plāno veikt ielu remontdarbus.

Pašvaldības aģentūras “Spodra” direktors Jānis Pūpols apstiprina, ka remontdarbi Pils ielā patiešām plānoti. “Jau nākamajā gadā ceram atjaunot vienu Pils ielas, no Lauku līdz Bērzu ielai, posmu un Latgales ielas seguma virskārtu, kas laika gaitā nu jau ir nodilusi. Tas nozīmē, ka atsevišķos ielas posmos nofrēzēs asfalta segumu aptuveni četru centimetru biezumā un uzlies jaunu virskārtu. Paralēli tam atjaunos arī uz ielas atrodošos aku vākus, kuru visas ielas garumā ir aptuveni 120,” laikrakstam stāsta J. Pūpols.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atzīst, ka laika gaitā kanalizācijas aku vāki intensīvās smagā transporta plūsmas ietekmē patiešām ir deformējušies, tādēļ rodas šāda skaņa. Līdz šim šo defektu aģentūra jau mēģinājusi labot, pielietojot gumijotu materiālu, tomēr tas nav līdzējis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.