Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Administratīvās ēkas laukums tomēr nav stāvlaukums

Kopš Alūksnē atjaunota pašvaldības administratīvā ēka Dārza ielā 11, tur esošajam laukumam ir tikai reprezentatīva nozīme, un jau sākotnēji nolemts, ka laukumā tirdzniecību vairs neorganizēs. Šim nolūkam tiek izmantota blakus esošā Dārza iela. Tomēr pagājušajā nedēļā acīgi laikraksta lasītāji pamanījuši, ka laukumā stāvēšanai novietotas vairākas automašīnas. Skaidrojam, kādēļ tā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl aizvadītā gada janvārī Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis norādīja, ka laukums nav paredzēts tirgus vajadzībām vai automašīnu stāvēšanai. Tomēr 11. februārī laikraksta redakcijā vērsās kāds Alūksnes iedzīvotājs, kurš pauda sašutumu, ka Dārza ielas tukšajā laukumā mājražotāju tirgošanās tagad esot aizliegta, bet kā tas nākas, ka transportlīdzekļus tagad tur var novietot?

Vaicājām Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektorei Janīnai Čugunovai, kura norāda, ka uz laukuma transportlīdzekļi joprojām nevar gan atrasties. “Nekas nav mainījies. Tur nav paredzēta automašīnu novietošana stāvēšanai. Ir izveidots lielāks stāvlaukums otrpus domes ēkai. Tāpēc, ja ir mājražotāju tirdziņi vai jebkādi citi pasākumi, iedzīvotāji un pilsētas viesi laipni lūgti transportlīdzekļus novietot šajā automašīnām paredzētajā laukumā. Tur ir ērti, tuvu tirgus laukumam gan pircējiem, gan tirgotājiem.

Jā, šobrīd laukums pie pašvaldības ēkas ir iztīrīts, lai pa to varētu ērti pārvietoties ar kājām, lai varētu ieiet pašvaldības ēkā. Bet tas nenozīmē, ka tur var novietot transportu. Tur ir paredzēta vieta invalīdu stāvvietām un vēl izņēmuma gadījumos, kad uz dzimtsarakstu nodaļu tiek atvests jaunais pāris. Arī šajā gadījumā drīkst uzbraukt tikai viena mašīna,” skaidro J. Čugunova.
Vaicāta, kādēļ tad automašīnas uz laukuma ir novērotas, izpilddirektore to skaidro ar to, ka, iespējams, pašvaldības policija nav noreaģējusi, vai kāds jaunais pāris devies uz dzimtsarakstu nodaļu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.