Reklāma

Zināmi apbalvojuma “Kilograms kultūras 2021” Rudens balsojuma finālisti

1. oktobrī noslēdzās Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2021” Rudens balsojums. Skatītājiem un klausītājiem bija jāvērtē darbi astoņās kategorijās, finālam kvalificējās viens darbs katrā no tām – vislielāko sabiedrības atbalstu saņēmušais. Rudens balsojumam tika izvirzīti darbi, kas tapuši no šī gada maija līdz 31. augustam, vēsta LTV pārstāve Anita Jansone.

Kategorijā MŪZIKA finālam izvirzīts:

Elīnas Garančas un Raimonda Paula koncerts “Ja tevis nebūtu…” 24. jūlijā. Latvijas Nacionālais teātris, “Sinfonietta Rīga”, diriģents Normunds Šnē un instrumentālā grupa Raimonda Macata vadībā.

Kategorijā KINO finālam izvirzīta:

Tizlenes”. Spēlfilma, režisore Marta Elīna Martinsone. Studija “Ego Media”.

Kategorijā TEĀTRIS finālam izvirzīta:

Smiļģis”. Dailes teātris, režisors Viesturs Kairišs.

Kategorijā vizuālā māksla finālam izvirzīta:

Kirila Panteļejeva personālizstāde “5 istabas”. Mākslas galerija “Noass”.

Kategorijā LITERATŪRA finālam izvirzīts:

Kristīnes Želves romāns “Grosvaldi”. Izdevniecība “Neputns”.

Kategorijā MANTOJUMS finālam izvirzīts:

Atjaunots Ķemeru vēsturiskais parks. Jūrmalas pilsētas dome, SIA “Livland Group”, pilnsabiedrība “RERE BMV”, “SIA “Isliena V” un SIA “Jurēvičs un partneri”.

Kategorijā PĀRSTEIGUMS finālam izvirzīts:

Kristiana Brektes sienas gleznojums “Veltījums Džemmai Skulmei”. Fonds “Mākslai vajag telpu”.

Kategorijā NOTIKUMS finālam izvirzīts:

Imanta un Gido Kokaru simtgadei veltīts svētku dziesmu vakars “BrāliBrāli” 14. augustā. Mežaparka Lielā estrāde, režisors Juris Jonelis, mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags.

“Kilograms kultūras 2021” pēdējais – Ziemas balsojums – notiks 2022. gada janvārī, kad balsot varēs par kultūras notikumiem, kas sabiedrības vērtējumam nodoti no 2021. gada septembra līdz decembrim. Pēc tam darbi, kas Pavasara, Rudens un Ziemas balsojumos saņēmuši vislielāko skatītāju un klausītāju atbalstu, sacentīsies fināla balsojumā.

Atgādinām, ka ikviens interesents līdz pat šī gada 31. decembrim aicināts pieteikt savu iecienītāko kultūras baudīšanas vietu kategorijā “Mana kultūrvieta” – https://www.lsm.lv/kgkulturas/iesaki-kulturvietu/. Kultūrvietu ieteikumi tiek apkopoti visa gada garumā, bet balsot par tām būs iespējams tikai fināla balsojumā 2022. gada sākumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.