Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rīt – Jaunlaicenē un Liepnā svinēs svētkus

Sestdien, 25. jūlijā norisināsies Jaunlaicenes muižas svētki “No Vaidavas līdz Melnupei” un Liepnas pagasta svētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunlaicenē noteiktos laikos, pulksten 14.15 un 15.15 – katrā reizē līdz 30 cilvēkiem, būs iespēja klausīties Opekalna draudzes muižu vēsturisko stāstu Jaunlaicenes tautas namā. Tā kā Jaunrozes muiža kādu laiku bijusi Igaunijas teritorijā, pasākumā piedalīsies arī Monistes muzeja darbinieki, kas kopā ar Jaunlaicenes muižas muzeja darbiniekiem aicinās uz rotaļām, prāta un veiklības spēlēm un lustīgu izkustēšanos. Kā muižas laikos būs sarūpēts cienasts – ūdenskliņģeri un salda kafija.

Pulksten 16.00 Jaunlaicenes estrādē sāksies koncerts, kurā piedalīsies Opekalna draudzes teritorijā esošo pagastu amatiermākslas kolektīvi.

Pasākumā iesaistīsies arī Alūksnes un Apes novada fonds un vāks ziedojumus Jaunlaicenes kungu mājas kāpņu atjaunošanai. Par ziedojumu ziedotājs saņems karti, kas piedalīsies spēlē “Sapnis par muižu”. Lai piesaistītu finansējumu Jaunlaicenes muižas svētku rīkošanai, Jaunlaicenes pagasta pārvalde iesniedza projektu Alūksnes novada pašvaldības kultūras un kultūrizglītības iestāžu projektu konkursam, kas arī tika atbalstīts. Par piešķirtajiem līdzekļiem izgatavoti banneri un stendi ar Opekalna draudzes kartēm un atrastajām kungu māju fotogrāfijām, kas būs izvietoti estrādes teritorijā. Tapusi arī interaktīva karte par Opekalna draudzi, kas būs pieejama interneta vietnē un to varēs papildināt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 20.00 Jaunlaicenes estrādē sāksies koncertballe, kurā spēlēs grupa “Liepavots”, kas saskaņā ar valdības noteiktajiem ierobežojumiem “Covid-19” sakarā turpināsies līdz pulksten 24.00. Pasākuma laikā apmeklētāji aicināti ievērot organizatoru izvietotās norādes par noteiktajiem ierobežojumiem, ievērot sociālo distancēšanos un roku dezinfekciju.

Jāpiebilst, ka Muižas svētku laikā apmeklētājiem no pulksten 9.00 līdz 16.00 būs atvērts Jaunlaicenes muižas muzejs, ko varēs apskatīt bez maksas. Muzejpedagoģiskās nodarbības šajā laikā gan netiks nodrošinātas.

Liepnas tautas nama vadītāja Lienīte Trivole stāsta, ka svētku diena Liepnā iesāksies ar rīta aktivitātēm divās vietās. Aktīvās atpūtas vietā “Cālenītis” jau no pulksten 10.00 ikviens varēs iesaistīties sporta aktivitātēs, kas būs piemērotas visa vecuma cilvēkiem, savukārt pie tautas nama paralēli norisināsies tirdziņš, kur varēs iegādāties dažādus izstrādājumus, ne vien amatnieku darinājumus, bet arī tirgos rūpnieciski ražotas preces. Arī paša tautas nama durvis svētkos būs atvērtas, lai ikviens varētu apskatīt Liepnas tautas nama rokdarbu pulciņa darbu izstādi “Šoreiz citādāk”. “Pēc pandēmijas tautas nams vēra durvis, aicinot uz izstādi. Atklāšanas pasākumu nerīkojām, taču aicinām ikvienu arī pagasta svētku laikā šo izstādi apmeklēt,” rosina L.Trivole.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 18.00 pirmo reizi renovētajā brīvdabas estrādē “Saidupīte” ar uzvedumu “Kas jāzina meitiņām” uzstāsies vietējie amatiermākslas kolektīvi – sieviešu vokālais ansamblis “Noskaņa” (vadītāja Lilita Spirka), dramatiskais teātris “Troksnis” (režisore Inese Toka), dāmu deju kopa “Veldze” (vadītāja Ludmila Uglovska) un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kaimiņi” (vadītāja L. Uglovska). No pulksten 20.00 līdz 24.00, kā to paredz šobrīd valstī noteikti ierobežojumi, būs svētku balle kopā ar Skuju ģimenes kapellu “Aizezeres muzikanti” no Kokneses. “Cilvēki ir noilgojušies pēc svētkiem. Vīrusa ierobežojumu laikā pietrūka komunikācijas un kopā būšanas. Ne velti saka, ka latvieši ir dziedātāju un dejotāju tauta. Cilvēki grib tikties un komunicēt,” teic L. Trivole.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.