Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Reidā atklāj nelegāli nodarbinātu ārzemnieku

Foto: Pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Alūksnes iecirkņa darbinieki sadarbībā ar Valsts robežsardzes robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta darbiniekiem pagājušajā nedēļā, 11. maijā, organizēja reidu, lai pārbaudītu iespējamos objektus, kur nelegāli nodarbina ārzemju pilsoņus. Konstatēts viens šāds gadījums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VP VRP Alūksnes iecirkņa priekšniece Valda Gibala – Lesiņa pastāstīja, ka Alūksnes iecirkņa apkalpojamā teritorijā pārbaudīja vairākus objektus, vienā konstatējot, ka viens no nodarbinātajiem Ukrainas pilsoņiem jau ir pārkāpis uzturēšanās atļaujas Eiropas Savienībā derīguma termiņu. Persona tika aizturēta kriminālprocesa ietvaros par zādzībām no tirdzniecības vietām.

“Policijai jau iepriekš bija aizdomas par to, ka zādzības veikusi konkrētā persona. Reida laikā mums izdevās šo personu “uziet”,” stāsta iecirkņa priekšniece.

Jautāta, vai Alūksnes iecirkņa apkalpojamā teritorijā ir daudz uzņēmumu, kuros nodarbina ārvalstniekus, V. Gibala – Lesiņa zina stāstīt, ka ir, un tie pārsvarā ir būvniecības uzņēmumi. “Ārvalstniekiem nav liegts ieceļot un šeit strādāt, tikai ir jāsakārto dokumentācija, ko savukārt policija sadarbībā ar Valsts robežsardzes robežkontroles un imigrācijas kontroles dienestu pārbauda,” skaidro iecirkņa priekšniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopīgas patruļas sadarbībā ar dienestu V. Gibala – Lesiņa reizi mēnesī organizējusi savā iepriekšējā darba vietā – Gulbenes policijas iecirkņa apkalpojamā teritorijā – un šādu praksi plāno turpināt arī Alūksnes iecirknī. “Šī tendence Latvijā kļūst arvien aktuālāka, tādēļ reidi palīdz atklāt ne tikai nelikumīgus ārvalstu pilsoņu nodarbinātības gadījumus, uzturēšanās atļauju termiņu pārkāpumus, bet arī izslēgt iespējamos cilvēku tirdzniecības gadījumus,” skaidro iecirkņa priekšniece.

V. Gibala – Lesiņa uzsver dienestu sadarbības nozīmību, un viena no tām ir ar Valsts robežsardzi, Alūksnes iecirknim drošības un kārtības uzturēšanā sadarbojoties konkrēti ar Viļakas pārvaldi. Reizi trijos mēnešos abiem dienestiem notiek kopīgas sadarbības sēdes, pārrunājot aktualitātes, nosakot darba prioritātes un plānojot kopīgus profilaktiskus pasākumus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.