Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Saskaiti Alūksnes dižkokus!

Dižkoki ir neatņemama Latvijas dabas vērtība. Šie senatnes liecinieki kalpo gan kā mājvieta dažādām retām un aizsargājamām sugām, gan arī saistīti ar vēstures notikumiem, kā rezultātā daži no tiem ir ne tikai dabas, bet arī kultūrvēstures vērtība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Diemžēl par dižkoku un arī potenciālo dižkoku nozīmi dažkārt tiek piemirsts. Tomēr Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” jau novembrī izaicināja dažādus Alūksnes iestāžu pārstāvjus atrast dižkokus Alūksnē. Arī ziemā šajā aktivitātē brīvā dabā aicināts iesaistīties ikviens Alūksnes iedzīvotājs un viesis. Alūksnes pilsēta ir bagāta ar dižkokiem – iespaidīgiem un seniem, kam ir kultūrvēsturiska un estētiska nozīme. Katrs dižkoks ir aizsargājams, un dabā tas ir apzīmēts ar speciālu informatīvu zīmi (balta ozollapa uz zaļa fona). Alūksnes novada izstrādātajā dižkoku kartē, ko iespējams aplūkot, noskenējot pievienoto Qr kodu, ar cipariņu atzīmēts skaistākais un ievērojamākais dižkoks.

Noskenē kodu un dodies pastaigā pa pilsētas ainaviskākajām un mazāk pazīstamām vietām, un sameklē sarakstā minētos kokus!

Foto: Pexels.com/attēlam ilustratīva nozīme

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.