Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Klausies un zīmē pļavu!

Gaujienas mūzikas un mākslas skola aicina piedalīties Jāzepa Vītola mūzikai veltītā vizuālās mākslas konkursā. Konkursā var piedalīties bērni un jaunieši vecumā no 7 līdz 18 gadiem, kā arī pieaugušie. Darbu iesniegšanas termiņš – 15.jūnijs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Pexels.com

“Katru gadu izsludinām aktuālo gada tēmu, konkrētu Jāzepa Vītola skaņdarbu un tehniku, kādā jāveido mākslas darbi. Šī gada tēma ir “Pļava”. Konkursa uzdevums ir klausīties Jāzepa Vītola simfonisko poēmu “Līgo”, gleznot stilizētu pļavas ziedu kompozīciju guaša tehnikā,” stāsta Gaujienas mūzikas un mākslas skolas direktore Ilze Dāve. Bērnu darbus vērtēs žūrija – profesionāli mākslinieki, pārstāvji no Gaujienas pagasta pārvaldes, Gaujienas mūzikas un mākslas skolas un Jāzepa Vītola memoriālā muzeja “Anniņas”. Savukārt pieaugušo grupas dalībnieku darbus vērtēs bērnu žūrija. “Pagājušajā gadā darbus iesūtīja bērni un jaunieši no 13 izglītības iestādēm. Konkursa “ziedu laiki” bija 2013.gadā, kad to rīkojām kopā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, iesūtīja darbus teju no visām 130 Latvijas mākslas skolām. Konkurss ir ieguvis popularitāti visā Latvijā. Aicinām arī šogad klausīties Jāzepa Vītola mūziku un zīmēt,” aicina I.Dāve.

KLAUSIES ŠEIT: https://www.youtube.com/watch?v=x-oESPVRXpk

Konkursa uzvarētāju apbalvošana un iesūtīto darbu izstādes atklāšana notiks Gaujienā Vītolsvētku laikā 24.jūlijā. Ja konkursa laureātiem nebūs iespēja piedalīties pasākumā vai pasākums nevarēs notikt valstī noteikto ierobežojumu dēļ, tad balvas un diplomus varēs saņemt individuāli. “Diemžēl pagājušajā gadā nevarēja notikt ne Vītolēnu nometne, ne Vītolsvētki. Lai gan bez Jāzepa Vītola dzimšanas dienas svētku koncerta nepalikām, skaistās nometnes un svētku tradīcijas pietrūka. Ļoti ceram, ka šovasar pasākumi varēs notikt. Svētku programma jau gatava, par pamatu izmantosim pagājuša gada programmu. Esam iecerējuši piesaistīt Rīgas kamerkori “AVE SOL”, lai koru koncerts būtu vēl kvalitatīvāks,” stāsta I.Dāve.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.