Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izstādē Gaujienā skatāmi gleznojumi uz zīda

“Glezniecība ir noslēpumu pilna, bet tie atklājas tikai talantam, darbam, mīlestībai. Mākslinieks upurē sevi, bet dievs viņa darbu nosauc par mīlestības augli un ierāda vietu zem zvaigznēm.” /Imants Vecozols/

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaujienas tautas namā apskatāma izstāde “Dažādība…”. Tajā aplūkojami darbi, kas tapuši Valkas Mākslas skolas zīda glezniecības studijā – tie ir ziedi, klusās dabas, ainavas. Darbi veidoti kubisma stilā, ietekmējoties no izciliem māksliniekiem – modernistiem. Krāsu gammas ierobežotas, izmantojot kontrastkrāsas, rezultātā veidojušies kolorīti darbi.

Cilvēki, kuri īpaši iemīļojuši gleznot uz zīda, ir no Valkas un kaimiņpilsētā Valgā dzīvojošie autodidakti, ja tā var teikt. Vadīt otas triepienu un krāsu jaukšanas specifiku dalībnieces apgūst mākslinieces Gundas Sīmanes vadībā. Studijā ir apgūtas dažādas zīda apgleznošanas tehnikas. Tiek darinātas šalles, pončo, dažādi gleznojumi – kaklasaites un citi darbi.

Darbi tapuši dažādos laika posmos un atspoguļo katras mākslinieces savdabīgo mentalitāti. To tematiku autores bieži izvēlas impulsīvi – atkarībā no laika posma, sajūtām un, protams, tiek realizētas izsapņotās idejas. Autorēm šo darbu tapšanas laiks ir kā relaksācija, atpūta no ikdienišķā. Katrai māksliniecei izveidojusies sava tehniskā izpildījuma mēraukla, knifiņi un krāsu kolorīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē apvienoti dažādu autoru – Vijas Rācenes, Aijas Bērziņas, Intas Miķelsones, Tamāras Raspevinas, Olgas Kaļiņinas, Valentīnas Kanaikinas – radošie darbi – zīda gleznojumi. Izstādi iekārtoja māksliniece Daiga Soloveiko. Tā apskatāma līdz 7. augustam.

Gaujienas tautas nama vadītāja Laima Poševa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.