Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes Brīvbode turpina darboties – arī šosestdien

Sestdien, 27. februārī, no pulksten 10.00 līdz 12.00 Alūksnē, Alūksnes novada Sabiedrības centrā, notiks Brīvbode, kas pilsētā kļuvusi par iecienītu tradīciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stiliste Antra Reismane un viņas komanda Alūksnē iniciējuši pasākumus, kas māca būt videi draudzīgiem, proti, dot lietām, apģērbam otru iespēju. Attēlā – Antra Reismane kādā no Modes bodēm. / Sandra Apine

Tērpam dot otru iespēju

Kamēr tirdzniecības vietas strādā neklātienes režīmā, Brīvbodei ir īpaši liela nozīme, pie tam, organizatori šo pasākumu dēvē par veikalu bez naudas. Pasākums notiek, pielāgojoties arī valstī noteiktajiem ierobežojumiem, tādēļ apmeklētāji aicināti tos ievērot.

Stiliste, Brīvbodes iniciatore un organizatore Alūksnē Antra Reismane uzsver – ja apģērbs ir labs, vienkārši nēsātājs vēlas kaut ko jaunu, šķietami vecajam noteikti jādot otra iespēja, jo tas būs gan ekonomiski, gan videi draudzīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šādu iespēju dod Brīvbode vai Modes bode. Pirmais ir videi draudzīgs apģērbu un lietu maiņas brīdis pēc principa – atnes savu, paņem citu. Pie tam, maiņa notiek ne tikai ar apģērbiem, kleitu var iemainīt arī pret grāmatu vai tamlīdzīgi. Savukārt Modes bodē savu garderobi var izpārdot, un vietā, ja vēlas, iegādāties kaut ko citu,” stāsta A. Reismane.

Ar iepriekšēju pierakstu

Brīvbodes darbība mazliet mainījusies līdz ar valdības noteiktajiem ierobežojumiem pandēmijas laikā. “Ierobežotas darbības apstākļos Brīvbode notiek ar iepriekšēju pierakstu. Arī telpā, kur izvietots piedāvājums, piekļuve ir limitēta, bet viss notiek. Iespējama arī stilista konsultācija,” stāsta A. Reismane. Jaunums ir tas, ka izveidota sadarbība ar Brīvbodi Rīgā, tādējādi rodot daudzveidīgāku piedāvājumu. “Tiem, kas nevēlas revidēt garderobi, tas obligāti nav jādara. Pietiek paņemt līdzi pāris maināmas lietas un atnākt. Reiz kāda meitene atnesa vienu kuloniņu un iemainīja to pret citu rotu. Kāpēc gan ne?” iedrošina organizatore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būs arī tējas, ievārījumi un citi mājražojumi.

Aicina uz labdarības veikaliņu

Sabiedrības centrā, kur notiek Brīvbode, ir arī citas labas iespējas iegūt kaut ko īpašu, kas nav pieejams tradicionālajos veikalos. A. Reismane uzteic labdarības veikaliņu, kas darbojas Sabiedrības centra 1. stāvā, kur var par ziedojumiem sarūpēt ne vienu vien neatkārtojamu lietu, un iesaka ieplānot veikaliņa apmeklējumu, protams, ievērojot drošības pasākumus. “Mans atklājums ir šūtie iepirkumu maisi, kas pieejami pat no lina auduma. Tie var kļūt par jūsu pavasara garderobes sastāvdaļu, tie ir videi draudzīgi, par pieejamu cenu, pie tam, ar savu ziedojumu jūs atbalstīsiet kādu labdarības projektu,” iesaka A. Reismane.

Interesenti var jau sākt gatavoties arī iecienītajai Modes bodei, kas plānota pavasarī. Tā nodēvēta par Pašbodi, jo iecerēta pašapkalpošanās. Sekojiet informācijai!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.